Wpis z mikrobloga

@krolik_wie_lepiej: aparaty na film to tylko dla hardcore'ów. Spory koszt filmów (a rolka pomieści tylko chyba 36 zdjęć!), niewygoda związaną z brakiem możliwości zmiany ISO na bieżąco, upierdliwy proces wywoływania itp. - wszystko to może i przeraża, ale wiem, że też ma swój urok i magię, zazdroszczę tych emocji w ciemni, doceniam jakość zdjęć robionych metodą tradycyjną.

Wszystkie problemy bym przebolał, ale dla mnie największą wadą, nie do przeskoczenia w
  • Odpowiedz
@niezaleznyprosiak: ~480 pln na allegro.
@Armo11: Strzelałbym chociaż gdy te filmy latały to mnie nawet w planach nie było.
@haes82: No pewnie, że nie są dla każdego. W dobie gdzie Karyny potrafią #!$%@?ć 100 zdjęć z jednego wyjścia do toalety filmy analogowe uczą pokory. Dla mnie jest to fotografia która wymaga sporego zaangażowania i oczywiście nie nadaje się do każdej sytuacji. Lubię zrobić milion zdjęć z
  • Odpowiedz
brak możliwości natychmiastowego podejrzenia efektu.


@haes82: kiedyś jak filmy były tańsze to można było sobie pozwolić na więcej klatek z tego samego kadru żeby mieć pewność :-) Ale generalnie wszystko opiera się na doświadczeniu
  • Odpowiedz
Wszystkie problemy bym przebolał, ale dla mnie największą wadą, nie do przeskoczenia w zasadzie, jest brak możliwości natychmiastowego podejrzenia efektu. Może coś głupiego złapało się w kadr? Może światło jednak za mocne? Wyostrzyło się to co, co trzeba? Może zrobić poprawkę?


@haes82: To jest chyba dla wielu najlepsza część i magia, że efekt widzisz po jakimś czasie. Co prawda wraz z umiejętnościami i doświadczeniem można coraz lepiej przewidzieć efekt, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@krolik_wie_lepiej mimo, że używam Pentaxów to i tak zazdroszczę. Przecież to wygląda jak nówka! Zresztą ponoć to świetny aparat. Wrzuć coś jak już będziesz miał.

@haes82 pewnie masz rację. Ja zazwyczaj robię dwie, trzy rolki na rok, ale uważam, że warto. To jaki bokeh pokazują moje obiektywy na analogu to głowa mała. Zupełnie inaczej rysują. Trzeba analoga czuć lub chociaż spróbować :-) jak podejdzie to nie ma odwrotu.
  • Odpowiedz
@Peenie: Też widzę w eleganckim stanie. Do mojego w końcu dotarła przejściówka z M42 na FD więc mogę korzystać z dobrodziejstwa obiektywów które posiadam. Z drugiej strony przydałaby się stockowa 50/1.8 żeby tryb Program sprawdzić.
  • Odpowiedz