Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do eksperta.
Mianowicie mam taki problem, że mam bardzo niskie ciśnienie w prysznicu, chodzi o ciepłą wodę ( woda ta płynie z bojlera i napędzaną jest grawitacją) z moich obliczeń wynika ze jest to około 7l/min oraz dodatkowo woda zimna ma duże ciśnienie i potrafi cofać tą ciepłą wodę do bojlera. Pomyślałem więc o zamontowaniu pompy. Pierwsze pytanie to czy myślicie, że taka pompa to dobry wybór do gorącej wody?
Oraz tutaj na yt widziałem jak montują coś takiego, aby uniknąć zniszczenia pompy przez napowietrzoną wodę. Czy ten cały odpowietrzacz jest niezbędny gdy w moim przypadku woda wypływa z bojlera rurką która jest w poziomie? pic
Dodam jeszcze, że to jest w uk, może ma to jakieś znacznie. Z góry dzięki za pomoc bo przyrzynam, że w tych sprawach jestem zielonką.
#hydraulika #remontujzwykopem #remont
  • 8
@dociekliwyobserwator: Jest to mieszkanie ale blokiem to bym nie nazwał tego budynku, jest tu parter i pierwsze piętro. A co do tego pod jakim ciśnieniem woda wpływa do bojlera to nie mam pojęcia, ale chyba nie jest zbyt duże bo jak zużyję ciepłą wodę to słychać jakby tak woda sobie leciała powoli w środku, ale to tylko moje domysły.
Ogólnie to najbardziej mnie zastanawia czy muszę używać tego odpowietrzacza przed montażem
@Supscrub: Z tego co ja widzę to tu jest taki przypadek, że woda grawitacyjnie wypływa ze zbiornika położonego wyżej do bojlera, a z tam do kranu. Jak woda wpływa z sieci wodociągowej to ma ciśnienie kilku atmosfer i blisko takie powinno być w kranie. Odpowietrznik na wyjściu z bojlera warto zainstalować. Nie musi być taki drogi jak piszesz.
Masz wodę z wodociągu? Pompa jest nie niepotrzebna jak masz wodę z wodociągu!!!