Wpis z mikrobloga

Właśnie szykuję się do adopcji #kot .a. Niektóre fundacje mają pokręcone wymagania w stylu "wiek osoby adoptującej nie mniejszy niż 28 lat" WTF?!

To mam 26, prawilną dobrze płatną pracę, swoje mieszkanie i mimo to nie nadaję się bo brakuje mi 2 lat. Zrozumiałabym wymóg pełnoletności, czy nawet dolną granicę pt. 21 lat. Ale 28?! #adopcjazwierzat #adopcja
  • 8
@aglegola: A może się zapytaj? To faktycznie jest ciekawa sprawa, dlaczego akurat jak kończysz 28 rok życia to według nich magicznie stajesz się na tyle odpowiedzialną osobą, by brać na swe barki tak potężne brzemię, jakim jest posiadanie kota.
Szczerze to @lolek32 ma rację, wiele schronisk ma absurdalne zasady, umieją robić naloty z zaskoczenia (co jest w umowie swoją drogą) żeby sprawdzić czy kot nie został na kaczkę po pekińsku przerobiony. A po wioskach i ogródkach działkowych jest zawsze dużo samotnych małych kotów, polecam popytać się lokalnych "działkowców" sam mam 3 sztuki tak przez sąsiadkę załatwione ( ͡º ͜ʖ͡º)
@dewanderer: pytałam. Właśnie taka była ich odpowiedź: młodsze osoby są nieodpowiedzialne. Powiedzieli, że mogę przyjechać z rodzicami to mi wtedy dadzą (XD).

Już nie chciało mi się z nimi kłócić.

@Siaa: nieee, na psa się nie nadaję. Pies potrzebuje więcej atencji niż kot, a ja mieszkam sama. Mam narzeczonego ale w chwili obecnej pracuje za granicą. Stąd też decyzja o kocie. Strasznie samotnie się czasami czuję. Potrzebuję jakiegoś towarzysza w