Wpis z mikrobloga

Też tak mieliście, że jak przyszło wam zrobić pompeczki to zrobicie i 30 ale jak zaczynacie próbować mieć pełną kontrolę nad ruchem, być w idealnej pozycji, spiąć mięśnie brzucha i pośladki to ledwo ~20 i męczycie się przy tym niemiłosiernie? Takie 4 serie pompeczek po 20-8 + pompki na kolanach jak nie dajecie rady, podtrzymywanie pozycji i ruch negatywny wypociły i wymęczyły mnie bardziej niż godzinny spacer z obciążeniem po ciężkim terenie czy sprint ( _)

#kalistenika #mikrokoksy #zalesie #kiciochpyta ##!$%@?
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: pamietam jak zaczynałem robić 50 pompek, 50 brzuszków i 50 przysiadów. Myśle sobie "Ło kurła lekko". Siadłem po 30 pompkach, zrobiłem 50 brzuszków i przysiadów po czym poszedłem pod prysznic i nie panowałem nad swoimi rękami. To były czasy kurła
  • Odpowiedz
@TenTypDres: Właśnie takie "normalne" pompki to izi. W sensie robisz, robisz i co najwyżej łapa pada ale za bardzo się nie męczysz, szybka akcja, wędka, spławik. A tutaj przy tych poprawnych z idealną formą nie ma tak, że nie masz się męczy łapa czy delikatnie klatka tylko tak jakby każda partia mięśni biorąca udział w "push'u" i zamiast tego, że czujesz już wyczerpanie tricepsa to nagle nie możesz po prostu
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Co Ci kumplu poradzę, że na WFie na zaliczenie liczyło się żeby robić wincej i wincej, a nikt formy mnie nie uczył. Tak trochę wstyd ale przyznam, że dopiero od około 18 roku życia moje pompki przestały przypominać ruchanie podłogi ( ͡° ʖ̯ ͡°) Teraz walczę o lepsze jutro ( ͠° °)
  • Odpowiedz
Właśnie takie "normalne" pompki to izi. W sensie robisz, robisz i co najwyżej łapa pada ale za bardzo się nie męczysz, szybka akcja, wędka, spławik. A tutaj przy tych poprawnych z idealną formą nie ma tak, że nie masz się męczy łapa czy delikatnie klatka tylko tak jakby każda partia mięśni biorąca udział w "push'u" i zamiast tego, że czujesz już wyczerpanie tricepsa to nagle nie możesz po prostu się podnieść z
  • Odpowiedz
męczycie się przy tym niemiłosiernie?


@AnonimoweLwiatko: No i właśnie o to chodzi. Masz czuć daną partię i ją porządnie obciążać, a w kali bez wolniejszego tempa, dokładności itd. nie dasz odpowiedniego bodźca, chyba że dopiero zaczynasz. Takie dynamiczne pompki to są co najwyżej dobre na rozgrzewkę.
  • Odpowiedz