Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje czmychnąć popracować zdalnie do Tajlandii. Początek października i powrót na wigilię do PL. Chciałbym na 3 miesiące ale widzę pewien problem związany z długością wyjazdu i wizą....Wiza wielokrotnego wjazdu pozwala na pobyt 2 miesiące (60dni) a ja jak widać chciałbym tam spędzić prawie 90.

Macie pomysły jak to optymalnie rozegrać? Bo widzę mniej więcej dwie opcje:
- zaplanować tak te 3 miesiące żeby przed upływem 60 dni mieć zabookowany bilet np. do Kambodży na tydzień i stamtąd wrócić do Tajlandii chwilę popracować i wracać do PL.
- podobno istnieje opcja wydłużenia wizy, czy mogę to zrobić tylko na miejscu czy jeszcze przed wylotem?

Pytanie czy w opcji nr 2 nie jest przypadkiem tak, że ubiegając się o wizę (nie wiem właśnie czy składając wniosek czy lądując na miejscu) trzeba pokazać bilet na powrót którego data jest wcześniejsza niż 60 dni od lądowania. W takim układzie nawet kiedy dostałbym zgodę na lot później miałbym już bilet którego nie da się pewnie przebookować i musiałbym kupić drugi. Dobrze mi się wydaje?

#tajlandia #azja #podroze #podrozujzwykopem
  • 12
@MaciejPN: ale do tego nie potrzeba żadnej organizacji. Po prostu przed upływał wizy jedziesz do Kambodży i wracasz tego samego dnia dostając vizę na 30 dni. Nie trzeba pokazywać żadnego bilety powrotnego, jest miejsce na wpisanie nr lotu powrotnego ale nigdy mi nie sprawdzali czy mam rezerwację
@StaryZielony czyli jednym słowem kupuje bilet na początku października i powrotny na koniec grudnia. W międzyczasie lecę do Kambodży na tydzień i tyle?

A jak sie ma sprawa wizy? Żeby ją uzyskać nie potrzebuje przedstawiać biletów powrotnych ?
@reksiuwielki: Jeżeli lecisz do Tajlandii bez wizy, to lotnisku dostajesz 30-dniową wizę (Naklejka w paszporcie), nie musisz nic pokazywać, tylko paszport ważny przynajmniej jeszcze 6 miesięcy. Z tego co pamiętam to w ambasadzie możesz ubiegać się o 3-6 miesięczną wizę turystyczną, (wydawana jest chyba na 3-6 miesięcy z czego na terenie Tajlandii możesz przebywać właśnie 60 dni) możesz ją przedłużyć już będąc w Tajlandii wnioskiem do urzędu, decyzja to już chyba
@StaryZielony : Z tego co pamiętam to wizę w ambasadzie Tajlandii można załatwić na 3 miesiace. Wtedy trzeba mieć chyba bilet powrotny, to by było najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.


Nie mozna. Trzeba pojsc do imigracyjnego w Thailandi.