Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki które trochę podróżują, jaki kraj/region byście polecili w EU?
Poniżej jakieś małe wytyczne:
4 osoby, przelom sierpnia i września lub wczesny wrzesień
Styl zwiedzania raczej wolny/własny bez zorganizowanej wycieczki
Nocleg - obojętnie, byleby bezpiecznie i czysto
Myślałem nad Włochami lub Hiszpanią - wiecie małe miasteczka z ciasnymi uliczkami i zachodzącym słońcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miejsce raczej ciepłe, gdzie czas płynie wolno i leniwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem że to pytanie z cyklu, jaki samochód polecisz?
Ale może ktoś poda chociaż nazwę miejscowości/krainy w której był i będzie to jego pierwsza myśl na pytanie "Gdzie najbardziej Ci się podobało?"

#podrozujzwykopem #podroze
  • 11
@lupoo: Zapomniałeś o najważniejszym - budżet. Bo piękna jest Hiszpania i Włochy, ale nie gorsza też cudowna Portugalia (ja uwielbiam). A można też do Czarnogóry czy Albanii i też jest super, tylko w każdym kraju wydasz zupełnie inne pieniądze.
@babeluszko: Faktycznie. Budżet powiedzmy 1500 - 1700zł za osobę / 7 dni.
Tylko kompletnie nie wiem czy to dużo czy mało jak na takie regiony.

Taki mały offtop, kojarzy ktoś może reklamę (chyba samochodu) która była kręcona w jakiejś włoskiej (?) mieścinie nad morzem, domki szeregowe połączone balkonami, gdzie jakaś para się kłóci/ jakiś romans czy inne takie głupoty :p Pamiętam że miejsce wyglądało super i w podobne chciałbym jechać.
@lupoo: Jak będziesz gdzieś we Włoszech blisko Lombardii, to polecam skoczyć na kilka dni nad jezioro Como. Urokliwe małe miasteczka, kolorowe budynki z wąskimi uliczkami, góry i krystalicznie czyste jezioro :) A z bardziej oczywistych - Lizbona. Można się szwendać godzinami, w szczególności po Alfamie i jej przecudnych uliczkach. Plus kilka godzin autobusem (lub pociągiem) dalej jest Portimao i świetne plaże, więc jak chcecie się też pobyczyć to polecam. A stamtąd
@lupoo: Przy budżecie 1500zł w sierpniu to tak naprawdę powinniście skupić się na kosztach lotów i dojazdów. Najtańsze loty do Hiszpanii to wschodnie wybrzeże i Majorka. Loty do Portugalii czy Andaluzji to już dwukrotnie większy koszt i jak chcecie przycinać koszty to z tych kierunków lepiej zrezygnować.
Może Riwiera Etruska? Można się dostać z Pizy, tanie loty, nie ma takiego oblężenia jak na la Riviera, dużo spokojnych, tajemniczych miasteczek.
https://podrozezesmakiem.com/riwiera-etruska-toskania/
@Nie_umre_za_ciebie W wakacje i to z tak małym wyprzedzeniem to wszędzie będzie drogo. Jednakże poniżej 500 złotych można do Lizbony lecieć. Pozostaje ok 2k na parę na hotel i wyżywienie. Bez problemu :) ale fakt, bardzo tanio nie będzie i trzeba trochę pokombinować