Wpis z mikrobloga

Powie mi ktoś jakieś państwa dobre do gierki dla osoby niezbyt ogarniającej mechanike gry? Zbytnio mnie kolonizacja nie obchodzi.
#eu4
  • 17
  • Odpowiedz
@Muk_Use_Acid: gram z przerwami w europkę już z rok ponad będzie i tyle razy grałem ottomanami, że już raczej mi się znudzili. po za tym wolałbym jakieś bardziej cywilizowane państwo.
  • Odpowiedz
@WvKd12: musisz miec tech dyplomatyczny 7 + explo ideas. Jak jestes portugalią lub hiszpanią to powinienes dać rade bez tech7 a z advisorem do range+3cią idee z explo. Jak nie masz zasięgu anglia/czymkolwiek podbij sobie islandie/cape verde(one dodają troche zasięgu).
https://eu4.paradoxwikis.com/Colonization#Colonial_range
+ mapa w eu4 colonial sie zwie chyba... pokazuje ci na zielono co mozesz kolonizowac a na czerwono co nie(i jak najdziesz na prowincje to pokazuje ci Twój range/range wymagany)
  • Odpowiedz
@gasior213214123: dzięki za wyjaśnienie, kiedyś grałem anglią przejąłem pół kastylii, miałem portugalie jako junior partnera czy jakoś tak ale kolonizować nie mogłem bo nie umiałem poprostu, więc dzięki.
  • Odpowiedz
@WvKd12 Japonia jest ciekawa, oda ma jedne z lepszych idei w grze, mnie trochę nudziło to, że przez ming nie można było iść w Azję, a kolonizacja jest trochę nudna. Najciekawiej się gra Moskwą, w mojej opinii.
  • Odpowiedz
@WvKd12: Polska: unia z litwą potem wojna z krzyżakami (w tej samej najlepiej zwasalizować livonian order) , po wojnie robisz z mołdawii wasala następnie wschód/południowy-wschód
  • Odpowiedz