Wpis z mikrobloga

Mirki, mam ogromny kłopot. Mam nadzieję, że ktoś jest w stanie podpowiedzieć rozwiązanie (inne niż "wyjeb kartę, kup nową"). Z taką sytuacją mam do czynienia drugi raz. Wcześniej dotyczyło to innego, nie mojego, telefonu. Obecnie problem dopadł również mojego smartfona. Posiadam Motorolę Moto G3 i mam (a w zasadzie miałem) zainstalowaną w niej kartę micro SD 32 GB Samsunga. Karta sformatowana jako pamięć wewnętrzna. Na niej masa aplikacji i sporo danych, których kopii niestety nie mam gdzie indziej. Telefon leżał sobie spokojnie na biurku i dzisiejszego wieczora nagle wywalił błąd o braku karty SD (karta ciągle jest w slocie). Wyjmowanie i wkładanie nic nie daje, resety telefonu również. Ktoś ma jakiś pomysł jak odzyskać zawartość karty? Po włożeniu do czytnika Windows kartę widzi, ale próbuje ją formatować (pewnie system plików to jakiś ext). Czytałem gdzieś, że ta partycja jest szyfrowana. Nie wiem ile w tym prawdy, bo ludzie w internecie wszystko piszą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#android #motog
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UowcaTroli: mnie się też tak robiło po aktualizacji na mojej G3 i dalej mi się robi po aktualizacjach bezpieczeństwa na mojej g5+
Nie podpowiem jednak rozwiązania, bo problem po jakimś czasie sam znika i karta znów jest rozpoznawana. Najpierw w stresie też kombinowałem, teraz po prostu czekam trochę dłużej i karta działa. Oby u Ciebie też tak było
@UowcaTroli: Nie sądzę, żeby była zaszyfrowana. Kiedyś jak używałem karty w telefonie, to normalnie widziało na PC przez czytnik. Moim zdaniem po prostu się sama partycja uwaliła, albo nawet fizycznie karta. Choć jak Windows widzi samą kartę jako pustą i chce formatować, to podejżewam pierwszą opcję. A weź spróbuj odpalić jakiekolwiek live cd z Linuksem i tam odczytać kartę. A jakąkolwiek inną kartę telefon widzi poprawnie?
@dyniel: @marcinwlo: @Saute:
Odzyskane! Dane się właśnie kopiują dla bezpieczeństwa.

Rozwiązanie: https://android.stackexchange.com/questions/174799/moto-g3-android-marshmallow-not-detecting-sd-card-anymore-solution/181699#181699

Dziś kupiłem kartę micro SD o większej pojemności, wgrałem obraz i poszło. () Nawet nie wiecie jaki jestem szczęśliwy.

Wszystkim posiadaczom Motek Moto G3 z Antkiem M na pokładzie polecam zrezygnować z tej opcji, z której ja skorzystałem. Szkoda nerwów. Jeśli aplikacje się nie mieszczą w wewnętrznej pamięci, to znak,