Wpis z mikrobloga

#film #horror
Obejrzałem wczoraj film "The Witch" z 2015 roku i jestem mocno zawiedziony.
Nie wiem czy to przez bardzo pozytywne opinie które słyszałem/widziałem przed filmem czy po prostu gatunek horrorów nie jest już po prostu dla mnie.
W filmie jest prawie wszystko co powinno być w dobrym horrorze - są świetne zdjęcia, dobra gra aktorska, czuć klimat (tak mi się wydaje że czuć, nigdy w takich warunkach nie żyłem) małego gospodarstwa na skraju lasu z przed kilkuset lat.
Wszystko wydaje się być na swoim miejscu ale bardzo brakuje tam ciekawej historii. Film w żaden sposób nie zaskakuje i nie chodzi mi tu wcale o potwory wyskakujące z pod łóżka. Dosyć szybko można się domyślić co powoduje całe zamieszanie (no przynajmniej można przypuszczać co jest przyczyną) przez co film staje się po prostu mało ciekawy.
Prawie do końca miałem nadzieję że się mylę i czekałem na jakiś "twist" który wbije mnie w ziemię - tak się niestety nie stało przez co zakończenie było dla mnie kompletnie nieciekawe a fabuła okazała się po prostu słaba i przewidywalna.

Film ma podtytuł "Bajka ludowa z Nowej Anglii" i rzeczywiście gdybym mieszkał w tych czasach w Nowej Anglii to po usłyszeniu tej historii pewnie robiłbym pod siebie jednak w XXI wieku ta historia wydaje mi się kompletnie nie straszna i nie warta zapamiętania.

Pomimo tego film tragiczny nie był i warto go obejrzeć ze względu na dobrze oddany klimat samotnej rodziny mieszkającej przy lesie i dobre zdjęcia ale jeśli ktoś szuka dobrego horroru albo choćby ciekawej historii to raczej będzie zawiedziony tak jak ja.
Pobierz A.....3 - #film #horror
Obejrzałem wczoraj film "The Witch" z 2015 roku i jestem moc...
źródło: comment_jk66RA9bUd0DODrRZF0csSrRqfkzonj4.jpg
  • 5
@Andrzejek13: Film swietnie zrobiony, ktoremu jedyne co moglem zarzucic to nuda. Ja rozumiem tworzenie atmosfery ale chyba na mnie to nie zadzialalo bo strasznie nudzilo mnie to co widzialem na ekranie. Takie filmy ciezko mi oceniac bo dostrzegam w nich wartosc i rozumiem czemu moga sie podobac jednak ja sie meczylem ogladajac.