Wpis z mikrobloga

Jutro ostatnia kula z pierwszej tury Porungi tu analiza tego co warto brać za życzenia
https://old.reddit.com/r/DBZDokkanBattle/comments/8wxr58/porunga_wishes_what_you_can_get_and_what_you/

tl;dr
Wish 1 - "I want to activate Hidden Potential!", "I want to power up Super Attacks!", and "I want to Awaken allies!"

Wish 2 - "I want to activate Hidden Potential!", "I want to power up Super Attacks!", and "I want Treasures!"

Wish 3 - "I want to activate Hidden Potential!", "I want to power up Super Attacks!", and "I want Treasures!"

czyli hidden potential, kaie, awakening medale/incredible gemy*

*przy gemach chodzi oczywiście o kupowanie za nie jeszcze większych ilości elder kaiów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dokkanbattle
Pobierz mroz3 - Jutro ostatnia kula z pierwszej tury Porungi tu analiza tego co warto brać za...
źródło: comment_Enq5wEKMdy5ek619HlPWty9fOlJJiZ6u.jpg
  • 5
I want to activate Hidden Potential - Grants 1300 Small Orbs, 640 Medium Orbs, and 60 Large Orbs for each type

I want to power up Super Attacks - Grants 3 Grand Kai units of each type

I want Treasures - Grants 777 Incredible Gems

I want to be filthy rich - Grants 7 Diamond Hercule Statues and 10 Platinum Hercule Statues

I want to awaken allies - Grants 7 Elder Kai
@mroz3: szkoda, że nie widziałem tego wcześniej. Nie męczył bym się tyle z farmieniem orbów na Gohana ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie spodziewałem się, że gra na telefonie może mnie tak wciągnąć xD