Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie porównania kadry reprezentacji Polski z 2018 do tej z 2002 roku. W internecie (w tym też na wykopie) można było się spotkać z opiniami, że kadra z 2018 jest dużo, dużo lepsza od kadry z 2002 roku. Porównałem sobie podstawowe jedenastki z tych lat z MŚ (mecze z Koreą 2002 vs Senegal 2018) i wyszło coś takiego. I przy okazji mam do was parę pytań, ale to poniżej

Bramkarze:
2002 Jerzy Dudek (Liverpool)
2018 Wojciech Szczęsny (Juventus)

Juventus 2018 jest trochę lepszym klubem niż Liverpool 2002, no ale Szczęsny był tylko rezerwowym w tym roku, a Dudek był podstawowym piłkarzem Liverpoolu i dodatkowo zbierał tam (zwłaszcza na początku) bardzo dobre recenzje. Moim zdaniem pozycja bramkarza to jednak nieznaczna przewaga kadry z 2002 roku.

Obrońcy:
2002 Tomasz Wałdoch (Schalke)
2002 Tomasz Hajto (Schalke)
2002 Jacek Bąk (RC Lens)
2002 Michał Zewłakow (Excelsior Mouscron)

2018 Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
2018 Thiago Cionek (SPAL)
2018 Michał Pazdan (Legia)
2018 Maciej Rybus (Lokomotiv)

Schalke to był jeden z najlepszych klubów w Niemczech, a Wałdoch i Hajto mieli tam pewne miejsca. Na pewno znaczyli więcej niż Piszczek w Dortmundzie w 2018 roku. Dodatkowo Bąk grał w Lens (wicemistrz Francji 2002). Serio nie wiem z której strony kadra 2018 jest tu lepsza. Chyba nawet z Glikiem to by gorzej wyglądało niż kadra z 2002 (na papierze)

Pomoc bedzie za chwilę, a teraz:

Atak

2002 Emanuel Olisadebe (Panathinaikos)
2002 Maciej Żurawski (Wisła Kraków)

2018 Robert Lewandowski (Bayern)
2018 Arkadiusz Milik (Napoli)

To chyba nie ma co opowiadać - duża przewaga kadry z 2018 roku. Gwiazda Europy i bardo dobry piłkarz w Napoli, a Olisadebe i Żurawski jakiś tam poziom prezentowali, ale nawet nie dotknęli tego co prezentuje Lewandowski czy nawet Milik.

No i teraz formacja co do której mam pytania bo nie wiem:

Pomoc

2002 Jacek Krzynówek (Nürnberg)
2002 Piotr Świerczewski (Ol. Marsylia)
2002 Radosław Kałużny (Energie Cottbus)
2002 Marek Koźmiński (Ancona)

2018 Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg)
2018 Grzegorz Krychowiak (West Bromwich)
2018 Kamil Grosicki (Hull City)
2018 Piotr Zieliński (Napoli)

Jak oceniacie porównanie pomocy? Krzynówek póxniej trafił do Leverkusen i był dobrym piłkarzem, Świerczewski w przyzwoitym klubie francuskim. Oprócz tego Koźmiński w Anconie, ale on w latach 90 grał w Udinese, a liga włoska w latach 90 była bardzo mocna, nie to co teraz. Z kolei kadra z 2018 ma bardzo dobrego Krychowiaka, dobrego Grosickiego no i Zielińskiego w dobrym klubie, ale on chyba nie jest tam podstawowym piłkarzem. Wydaje mi się jednak, że tu jest lekka przewaga kadry z 2018 roku.

Więc wyszloby tak:
Bramkarz: lekka przewaga 2002
Obrona: przewaga 2002
Pomoc: lekka przewaga 2018
Atak: duża przewaga 2018

Ja się w sumie na piłce nożnej nie znam za bardzo (co pewnie niektórzy zauważyli czytając ten tekst :D), wiec wolałem zapytać tutaj - czy naprawdę ta kadra z 2018 jest dużo lepsza jak ta z Korei?

#pilkanozna
  • 2
@xavier11: Popatrz jaką masz głębie w 2018, od Teodorczyka, Kownackiego, Wilczka, na pomocy masz regularnie w miare grającego w serie A: Linettego, w obronie Bereszyńskiego który też w miare regularnie występował...