Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie #elektronika #telefony #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Mam telefon stacjonarny i chcę go naprawić. Otóż jak podnoszę słuchawkę to nic nie słyszę, a powinien być sygnał. Słyszę w słuchawce dźwięki naciskanych klawiszy, ale po wybraniu numeru nie słyszę żadnego sygnału(wcześniej było Tyyt, Tyyt,Tyyt) i nigdzie nie dzwonię.Macie pomysł jak to można naprawić?Moim zdaniem skoro słyszę dźwięk klawiszy a nie słyszę sygnału to znaczy że prąd dochodzi do telefonu ale sygnał nie.Więc możliwe że kabel od sygnału gdzieś jest przerwany lub naderwany(poza tym niedawno był remont mogło się wtedy coś mu stać). Z telefonu odchodzi tylko jeden kabel ale może ma w środku dwie żyły, jedną odpowiedzialną za prąd drugą za sygnał?nie wiem, więc sobie gdybam.Jakby ktoś mógł powiedzieć co o tym myśli, co mogło być przyczyną awarii i jak to naprawić to bym był wdzięczny. Do kabla niestety nie mam zbytnio dostępu, tzn z 1,5 metra jest dostępne na ścianie ale potem wchodzi w ścianę.Mam nadzieje że to nie wina kabla tylko czego innego i mnie ktoś naprowadzi na inne rozwiązanie niż wykuwanie dziury w ścianie by się dostać do kabla i go zmienić ;p
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@temokkor: gdybyś miał przerwany kabel, to nie miałbyś zasilania na telefonie i nie działałoby to wybieranie tonowe, o którym pisałeś. Taka usterka teoretycznie byłaby możliwa jeszcze przy starszej centrali i doziemieniu na kablu (zwarciu do ziemi, np. w wyniku zamoknięcia), ale jest to mało prawdopodobny scenariusz.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: No widzisz, napisałeś się, a jednak doszedłeś do wniosku, że jak podłączysz do analogowej linii telefon w sytuacji gdy Orange przełączy Cię na VoIP to jednak może być głucho w słuchawce ( ͡ ͜ʖ ͡)

@temokkor: Jeśli telefon nie ma własnego zasilania, a przyciski działają po podłączeniu, to linia fizycznie powinna być ok (to tylko dwa przewody, napięcie ok 48V i idą
  • Odpowiedz