Wpis z mikrobloga

Witam!

Bardzo prosiłbym o poradę w kwestii jakości nauczania na AGH na wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (Informatyka Stosowana). Idę na studia niestacjonarne. Patrzyłem na syllabus i trochę niepokoi mnie ilość przedmiotów związanych z metalurgią a interesuje mnie przede wszystkim informatyka. Moje pytania do was to:
1. Czy bardzo mocny nacisk jest kładziony na te przedmioty?
2. Jak trudne są egzaminy z tych przedmiotów? Czy nauka na nie będzie kosztować mnie sporo czasu i energii czy raczej tak żeby uczeń mógł je dosyć łatwo zdać?
3. Zajęcia z informatyki są prowadzone na zadowalającym poziomie?

Poza samym kierunkiem mam pytanie do was odnośnie waszej opinii na temat wyżej wymienianego wydziału. Jest ok czy mają sale z bardzo przestarzałym sprzętem? Wiem, że jeśli chciałbym się skupić w 100% na informatyce trzeba by było pójść na wydział "Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji" ale niestety nie udało mi się tam dostać. Może w takim razie byłoby lepiej pójść na Politechnikę Krakowską? Tam też złożyłem papiery ale nie wiem jak wygląda tamtejszy poziom nauczania informatyki (i który wydział jest w tym lepszy). Może jest tak źle, że lepiej pójść na AGH i przeboleć te pare przedmiotów związanych z "wytapianiem pręta"?

Bardzo proszę o podzielenie się waszymi opiniami i odczuciami jeśli byliście na jednym z trzech wymienionych kierunków.

#studia #agh #politechnikakrakowska #pomocy
  • 6
@LuckyMyLove: odnośnie informatyki nie jestem Ci w stanie nic powiedzieć. Ale odnośnie wydziału - sale komputerowe raczej stadardowe, pol roku temu wymieniali w części sal komputery na nowe. Przedmiotów związanych z metalurgią, metaloznastwem, ogólnie materiałami i mechaniką nie ma co się bać, bo będziecie mieli program okrojony, a nie są to raczej trudne rzeczy (nauka bardziej czasochlonna niż wymagająca). Pozostałe sale laboratoryjne to #!$%@? skansen, także przygotuj się na pracę na