Wpis z mikrobloga

Mircy, mam dziwną sprawę i za pewne po pierwszych zdaniach uznacie, że opowiadam bajki, ale trudno.

Półtora roku temu zmarł mój dziadek. Tata postanowił, że da jego osobiste rzeczy do trumny, w tym telefon komórkowy dziadka. Tak, dobrze się domyślacie - mama miała połączenie z tego numeru pięć dni temu. Wróciliśmy wczoraj z Mazur, dzisiaj sprawdziła ten zostawiony telefon (ma dwa). Oddzwoniła i normalnie był sygnał, ale zero odpowiedzi. Tata zadzwonił też ze swojego, ale po dwóch sygnałach rozłączył się, bo w sumie obawiał się rezultatu.

Moje pytanie brzmi: co tu się o------a. To był telefon na kartę, stary model niedotykowy, co by dziadek ogarniał. Podejrzewaliśmy więc, że numer po 1,5 roku nieużywania wrócił do puli numerów. Ale w takim razie skąd połączenie do mamy?
Jest możliwość jakiegoś logicznego wytłumaczenia poza takim, że grabarz sobie skroił telefon i prank calla zrobił po półtora roku?

#telefony #creepy
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

smsy niedostarczone przez określony czas przepadają


@watss: ale operator nie próbuje ich wysłać dopóki numer nie będzie znowu w zasięgu. Więc nie przepadna.

@splndid: najpewniej właśnie takie jest rozwiązanie - ktoś przejął numer i dostał od operatora informacje o nieodebranym połączeniu albo coś takiego. Wystarczy, że po wyłączeniu telefonu raz Twoja mama zadzwoniła na numer dziadka.
Być może jakaś inna, nieznana mi usługa konkretnego operatora, ale w podobny
  • Odpowiedz
@splndid u mnie jest bug na karcie SIM. Za każdym razem jak przekładam kartę SIM do nowego telefonu, to 'dostaje' nową wiadomosc. Mimo że na karcie SIM nie ma nic zapisane, to jakimś cudem za każdym razem dostaje tę samą wiadomość, z tą samą datą. U Ciebie to pewnie próba połączenia z danym numerem, ktoś dostał numer po dziadku, i teraz dostał powiadomienie. Może przypadkiem ktos z twoich bliskich wybrał numer.
  • Odpowiedz