Wpis z mikrobloga

Skończyłem pierwszy rok informatyki na pewnej publicznej gównouczelni i uważam to za rok stracony. Zastanawiam się nad przeniesieniem się na jakąś prywatną uczelnie w #warszawa (zbyt słabo napisana matura żeby celować w publiczną ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Ktoś może ma jakieś doświadczenie i powiedzieć gdzie warto a gdzie nie? Słyszałem dobre opinie o polsko-japońskiej ale czesne jest zbyt wysokie... Ktoś studiuje/studiował na wit albo wwsi i może się wypowiedzieć? A może są jeszcze jakieś inne które mógłbym brać pod uwagę?
#studia #informatyka #wit #wwsi i #programowanie bo na tym mi głównie zależy
  • 27
  • Odpowiedz
@wpoz: Pierwszy rok, a i drugi rok, na uczelniach technicznych to matematyka fizyka i inne przedmioty mało związane z informatyką. Przebrnij przez pierwsze dwa lata, potem zaczną się przyjemne przedmioty.
  • Odpowiedz
@wpoz: jeśli nie planujesz kariery naukowej to skupiaj się w głównej mierze na nauce poszczególnych technologii IT, a uczelnia niech nie przeszkadza. Jeszcze fajniej by było, gdybyś miał szanse popracować np. na pół etatu w trakcie studiów, ale pod warunkiem, że nie zawalisz.

Za pięć lat nie będzie miało znaczenia gdzie studiowałeś, tylko co umiesz.
Ok, możesz trafić na jakiegoś buca w rekrutacji, ale zasadniczo liczy się charakter i umiejętności. Jak
  • Odpowiedz
@szwe: że nauczę się więcej programowania niż z godzinnym kursie programowania na yt
@wojniz: jestem w jednej z najgorszych uczelni w PL (Opole). Wiem jaki jest program, wiem jacy są nauczyciele i wiem z wyższych roków jak to wygląda, dlatego wiem że musze stąd uciekać.
@ppqa: zdaję sobie sprawę, że doświadczenie najważniejsze i że nawet nie trzeba studiów skończyć. Ale nadal chcę skończyć studia więc warto byłoby wiedzieć gdzie
  • Odpowiedz
@szwe: no bez przesady. Mam na myśli dosłownie taką wiedzę co w godzinnym kursie. Widzę co znajomi na PWr robią. Znajomy na śląskiej nie będąc na informatyce w programowaniu jest o wiele dalej od nas.
  • Odpowiedz
@szwe: może ale znam prowadzących zajęcia i wiele z nich nie powinno uczyć programowania. I to nie tylko moje zdanie, nawet co bardziej ogarnięci prowadzący to powiedzą bo każdy wie że tu się bierze byle kogo. Uroki biedauczelni.
  • Odpowiedz
@wpoz: myślisz że sobie poradzisz i jeszcze do tego płacić za coś czego można nauczyć się samemu z książek ? jakie zarobki są dla informatyków ze słabymi ocenami na studiach ? żeby dostać lepszą pracę trzeba mieć znajomości nawet w tej branży bo inaczej najgorsze stanowisko dostaniesz. Ja widzę obsrańca z laptopem któremu tatuś załatwił stanowisko .
https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21451047
  • Odpowiedz
@wpoz: Ty, ale wiesz, na informatyce nie nauczą Cie programowania, tylko przekażą część wiedzy z każdej dziedziny? To nie szkoła zawodowa. Programowania musisz uczyć się samemu.
  • Odpowiedz
@warning_sign: ehhh kolejny. Nie liczę, że nauczę się w pełni programować na uczelni ale bez przesady żeby mieli przekazać wiedzę równą godzinnemu filmikowi na yt o programowaniu. Widzę ile znajomi umieją po PWr i a nawet po śląskiej. Oczywiście mam zamiar się samemu uczyć ale studia mają trochę w tym pomóc. Dodatkowo są specjalizacje więc jeszcze więcej programowania.
Tyle komentarzy a tylko jeden, pierwszy odpowiedział na cokolwiek z wpisu...
  • Odpowiedz
@warning_sign: nie chciałbym na żadną z nich, to była tylko odpowiedź na frazes który napisałeś...
Napisałem na które chcę i pytanie dotyczy jak na nich wygląda nauka, ale niektórych najwyraźniej czytanie ze zrozumieniem przerasta.
  • Odpowiedz
@wpoz: Dobra, całkiem serio to PJATK jest najbardziej praktyczną uczelnią. Dużo klepią Javy i generalnie przyjazne i otwarte podejście do studentów ale wiadomo - cena. WIT też dobrze znam, słabsza wersja PW, duży nacisk kładą na matme, trochę mało specjalności na typowej informatyce. WWSI z opowieści znajomej to bardziej przygotowuje do pracy w bezpieczeństwie niż typowym programowaniu.
  • Odpowiedz
@wpoz: To prawda, kompletnie nie rozumiem tej ceny. Generalnie z prywatnych to liczą się te 3 które podałeś. Na reszte nie zwraca się uwagi. Jak nie masz problemów z matmą i sie generalnie jej nie boisz to WIT zdecydowanie.
  • Odpowiedz