Wpis z mikrobloga

@Norskee: chodzi ci o mniejsza pojemność fizycznie mniejszego cylindra? Tak zdaje sobie z tego sprawę.
Też wiem że mniejsza latarka odprowadzi mniej ciepła więc nie dorówna jasnością takiemu h03
@blantek: Na pewno nie działa z 14500 z zabezpieczeniem bo są za długie, sprawdzałem. Czytałem chyba w jakiejś recenzji że działa z niezabezpieczonymi, ale chyba tryby działają inaczej.
@blantek: Używam alkalicznych, wytrzymuje wystarczająco długo jak na moje potrzeby ale nie używam zbyt dużo wysokich trybów - głównie niższe do astronomii z czerwonym filtrem, białe światło do rozstawiania i pakowania sprzętu. Ale jak wspomniałem nie potrzebuję czołówki na 18650, od tego mam inne latarki.
Tutaj masz recenzję i wykresy z czasami świecenia http://budgetlightforum.com/node/56577
Aha, jakby co to bierz wersję Nichia, zdecydowanie ładniejsze światło.
@Ferengi: sporo poczytałem i marker to faworyt, gdyby tylko działał z li-ion... Niestety jedyną alternatywą jest zebralight za dwukrotnie większe pieniądze.

A powiedz jak opaska się spisuje. Można w niej biegać i światełko stabilnie się trzyma?
@blantek: Opaska trzyma się w porządku, można biegać tylko sam pasek jest dość średniej jakości, o czym zresztą ludzie wspominają w recenzjach. Mi nie przeszkadza, widziałem gorsze, ale mam też lepsze. Rzuć jeszcze okiem na Mactronic Nomad - teraz jest nowa wersja z diodą XPL, poprzednia była z diodą Samsunga, mam ją ponad 4 lata i nadal sprawuje się świetnie. Zasilana jest trzema bateriami AAA. Nowa wersja kosztuje około 150 złotych
@Ferengi: czemu byś nie dopłacał?
Chce uniknąć 3xAAA stąd pomysł na AA/14500.
Ewentualnie rozważam coś w stylu nitecore nu25. Tylko wtedy nie jest już to latarka tylko typowa czolowka
@blantek: Zebry są dobre ale drogie. Czy warto? Zależy czy chcesz wydawać aż tyle kasy - za mniejsze pieniądze też kupisz dobrą latarkę i będziesz zadowolony. Najtańsza czołówka Zebry na AA to w tej chwili 50 dolarów, czyli prawie 200 złotych, w Polsce jeszcze drożej. Musisz sam zdecydować ;)