Wpis z mikrobloga

Witam, zastanawiam się nad dołożeniem do tribana 100 przedniej przerzutki, żeby było łatwiej na podjazdach. Przy okazji od razu bym przeszedł na klamkomanetki. Co jest konieczne oprócz przedniej przerzutki, klamkomanetek i korby? Jak zrobić to tanio, ale tak żeby działało? #rower #triban #triban100
  • 25
  • Odpowiedz
@KierownikW10: a czy Romety na Clarisie to już nie będą typowe szosy? W Tribanie 100 raczej chodzi o to, że możesz władować szersze opony i generalnie wszędzie tym rowerem się wjedzie.
@tejeq: na forum szajbajk masz temat odnośnie Tribana 100, są tam modyfikacje użytkowników. Jednemu chyba z 400zł wyszło ucywilizowanie tego roweru. Klamkomanetki zamawiał z Ali. Tak przy okazji jak oceniasz ten rower? Myślę nad nim vs jakimś crossowym/
  • Odpowiedz
Nie chce w ten rower dużo inwestować właśnie, bo to jest taki na dojazdy do pracy, czasem wycieczkę, do szaleństw mam gianta trance.

@brylek Nie jeździłem nigdy na rowerze crossowym, z tribana jestem zadowolony, jeździ się na nim lekko, na dojazd do pracy (kraków) jest super :) Z minusów to hamulce są słabe. 400 zł to prawie cena zakupu tego roweru, więc chyba porzucę ten pomysł.
  • Odpowiedz
@tejeq: kupiłeś go używanego? :) Sam się nad nim zastanawiam, ale nowy ze sklepu to tak średnio w tej cene, bo za 1200 jest nowy lazaro na Acera i z normalnym układem biegów.
Z drugiej strony kusi mnie T100, bo ma baranka i czuję, że na asfalcie szybciej nim pojadę. Właśnie myślałem też o nim na Kraków. Dobrze się po mieście jeździ z taką kierownicą?
  • Odpowiedz
@tejeq: Zorientuj się czy jest możliwość poprowadzenia linki do przedniej przerzutki. Nie wiem jaką grupę planujesz założyć ale na najtańszym Clarisie będzie drogo. Z tego co widzę na stronie to tam masz wolno bieg 14-34 nie wiem ile przełożeń. Ale być może lepszym rozwiązaniem będzie wymiana koła na piastę na kasty i montaż lepszej kasety np. takiej i przerzutki(ale wtedy wymiana manetki i łańcucha również wchodzi w grę) Generalnie to powinieneś
  • Odpowiedz
@brylek tak używkę za 500 zł :) To jest mój pierwszy baranek i na dłuższych trasach jest fajnie, bo można zmieniać chwyt, natomiast do miasta wydaje mi się, że lepsza jest wersja z prostą kierownicą. W porównaniu do mtb, szybciej się rozpędza i tak jak wyżej napisałem lekko się jedzie :) Przydaje się też czasem umiejętność wskakiwania na krawężniki.

@stamar Z tyłu nie chciałbym nic ruszać. Jak najtaniej dołożyć korbę z dwoma
  • Odpowiedz
@tejeq: jak będziesz go zmieniał to odezwij się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo szukam czegoś używanego z Krakowa, jeszcze z rok, dwa lata temu za 500-600zł kupowałem rowery naprawdę do jazdy, Batavusy, starsze crossowe itp. W tym momencie nie ma nic.
  • Odpowiedz
@brylek trzeba polować na olx :)

@stamart czyli klamkomanetka 130, przerzutka 30 i jakaś korba która pasuje do supportu. Na allegro są korby tourney za 50zł. A te klamokomanetki Microshift gorsze niż tourney?
  • Odpowiedz
@tejeq: Nie wiem co to :klamkomanetka 130, przerzutka 30 daj linka.

klamokomanetki Microshift gorsze niż tourney?...


Co do Microshift to się nie wypowiem bo nie używałem. Ale wolałbym shimano.

jakaś korba która pasuje do supportu...


hmm. Co do korby. to nawet jak nie zapasuje do suportu w co wątpię to support na kwadrat to koszt około 30zł

Ja na twoim miejscu bym sprzedał rower i poszukał używki. Wydasz kasę i dołożysz
  • Odpowiedz
@stamart to są ceny z twoich linków :) Tylko co ja kupię za 800 zł? A lekkie przełożenie mi sporo da, bo jeżdzę w górzystym terenie i czasem nie mam pary w nogach, żeby podjechać. Mam już jakiś punkt odniesienia, policzę to sobie i będę decydował. Dzięki za pomoc :)
  • Odpowiedz
@tejeq: ale wiele dało mi do myślenia to, że piszesz, że na miasto chyba lepsza prosta kierownica. Ja jeżdżę tak 60/40 trasy/miasto więc może w jakiegoś crossa pójdę, choć to wszystko cięższe o kilka kg.
  • Odpowiedz
  • 0
@brylek olx to jedno. Zobacz na grupach na fejsie w Twoim mieście. Mi sie tak udało wyrwać tribana 500 niemal nowego za śmieszne pieniądze.
  • Odpowiedz
@tejeq: tyle, że problem jest z tym lepszym. Lepszego crossa kupić łatwo, biorę lazaro za 1500 na alivio i jest względnie lepiej. Kupić lepszego "gravela/przełaja" oj tu już gorzej, bo są Accenty CX z ostrzejszą geometrią (co u mnie odpada), a tak to Tribany 500/520, a to już szosy i w mieście nie podoła.
@Wycu91: dzięki za wskazówkę, przejrzę :)
  • Odpowiedz