Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkurza jak ludzie z rodzinki chcą, żebym im naprawił kompa czy poszukał jaki telefon mają sobie kupić, bo przecież klikam w te komputery to się znam. Niedawno miałem kombo w rodzinie, że matka chciała kupić nowy telefon, a zaraz później siostra i teściu. Więc spędziłem sporo czasu na szukaniu i porównywaniu i wyszło mi, że najlepszy w interesującym ich przedziale cenowym będzie #xiaomi A1. Ok sprzęt za swoją cenę (~650), a do tego prawie czysty android 8 sprawia, że telefon działa naprawdę ok. Matka i siostra zadowolone z telefonu więc teściowi też polecam i specjalnie mówię, żeby kupił wersję 64Gb bo mniejsza mu się szybko zapełni appkami i zdjęciami (teściu jest kierownikiem budowy, więc zdarza mu się narobić w uj zdjęć w ramach dokumentowania czegoś tam). Ostatnio jesteśmy u teściów i widzę, że ma nowy telefon.
Oczywiście nie to co polecałem, tylko Huawei Y5 2018 bo "pan w Media polecał, że dobry". Za ~500 zł... Do tego z 16Gb pamięci... (°°

#xiaomilepsze #zalesie #rodzina
  • 57
  • Odpowiedz
@wodzik: kiedyś też mnie tak prosili i potem nic nie kupili, potem znowu prosili i kupili coś innego, od wtedy jak ktoś mnie prosi o pomoc to mówię, żeby poszedł do tamtego eksperta który polecił mu to gówno bo mnie szkoda czasu, działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 227
@wodzik: @Andczej: ja też starszemu koledze proponowałem xiaomi. sam prosił, żeby mu fona wybrać. to samo zresztą proponowała mu jego córka w wieku gimnazjalnym. rezultat: kupił śmiecia kruger&matz, bo pan ze sklepu powiedział że: 1. xiaomi to taka moda wśród gimbazy, niech pan tym się nie sugeruje 2. nie zauważy pan różnicy między 1 a 3 GB RAM. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
a jak się zepsuje to zgadnij kogo obwinią


@Troester: i to jest w tym najgorsze, to gadanie "a jakbym kupił ....(tu wstaw jakiegoś gównofona) to by działał!!!!! "
  • Odpowiedz
@Troester: @Andczej: Ta bardziej ogarnięta część rodzinki nie będzie robiła problemu, bo jest w stanie ogarnąć, że rzeczy się psują. Tej mniej ogarniętej części wkręcasz, że źle używali i popsuli i problemu też nie będzie... ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@wodzik: Byłem w podobnej sytuacji - członek rodziny potrzebuję telefon - proponuję A1. Całe szczęście 5 min później miałem już kasę w ręce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wodzik: wczoraj jak wróciłem z wakacji to szwagier pokazuje mi ten sam model.... powiedziałem że sorki ale jego panna ma lepszy bo ma chociażby 3/32 GB - wiesz pan w Play dał mu za 1 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andczej: w najgorszym wypadku zapłacisz vat i będzie kosztować ciągle mniej niż na allegro ;)
W sumie jak kupujesz na ali to powinieneś być świadomy, że może się zdarzyć, ale u mnie w rodzinie prawie 10 tel przyszło i ani razu nie było problemu.
  • Odpowiedz
@wodzik: zapominasz o jednym, 15 dni od zakupu pada ci telefon i zostajesz na łasce sprzedawcy, na GB i BG możesz płacić paypalem i jak coś masz 180 dni ochrony, dlatego ali to ostateczność
  • Odpowiedz