Wpis z mikrobloga

Koledzy po kiju spod tagu #wedkarstwo w szczególności specjaliści od #feeder podpowiedzcie mi jak łowić w uciągu, ale takim #!$%@? mocnym, takim, że aż feeder trzeszczy xD to jest kanał, szerokość gdzieś 12 metrów, głębokość jakieś 5 metrów. Wiem że łowią tam na feederki, ja też próbuję ale tak na wariackich papierach to wszystko, bo rzucam, koszyk często nawet nie spada na dno tylko mam wrażenie że wisi gdzieś w środku utrzymywany przez kij i ciągnięty przez nurt. Jak zakładam koszyk 80 gram i czuję że spadnie to i tak niesamowity banan z żyłki, feeder trzeszczy a jak widać branie to połowe brań szlak trafia bo zacięcie polega na zebraniu części utworzonego "banana"a nie na faktycznym zacięciu. Poproszę o wszelki rady, wskazówki, myśli. Jaki w takie warunku długi przypon, 50 cm czy właśnie krótki?
  • 13
@vivanat: łuk żyłki w wodzie powinien pomóc w utrzymaniu zestawu w tym samym miejscu. W zimę jak łowie 60gr to wysuwam jeszcze z 3m żyłki lepiej kotwiczy zestaw, napięcie żyłki prosto nie pomaga w łowieniu, koszyk się przesuwa i ryba raczej boi sie tego
@vivanat spróbuj sobie Preston claw feeder , a powiedz coś więcej o tej wodzie? Dno równe, robią się młyny na wodzie? Są jakieś zawady? Niby kanał ale może jednak, jakiej żyłki używasz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vivanat: spróbuj też rzucać poniżej swojego stanowiska. I to sporo poniżej. Zmieni Ci się kąt natarcia wody na żyłkę i nie dość że nie będziesz miał banana to jeszcze koszyk powinien stanąć w miejscu.
@badAttitude tam jest masakra...dno rozne betony czasami druty... robia sie mlyny, sa zawady... na dodatek muszle o ktore czesto tna sie przypony :p @leszkuuu nie da rady bo tam maaaasa drobnicy, poza tym strasznie strome sciany, zaryzykuje stwierdzenie ze moze nawet ponizej 45 stopni :p
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vivanat: to szczerze mówiąc jeśli tam są tak ekstremalne warunki to komfort łowienia jest znikomy. Ja bym odpuścił bo komfort łowienia jest dla mnie istotny. Baaa, ja nawet bym się bał łowić w miejscu gdzie jest bystry nurt, jama na 5m i stromo na brzegu jak na wielkiej krokwii w Zakopcu, ale co kto lubi..