Wpis z mikrobloga

Mierczki, trafiłem dziś na motocyklistę któremu nie spodobał się mój manewr na drodze, dogonił mnie i zatrzymał, zaczął szarpać za szyję (myślałem że che mi coś powiedzieć, a wsadził rękę i próbował odryglowac drzwi - nie mam na nagraniu bo rejestrator patrzy na szybę, słychać tylko dźwięk) i grozić. W jaki sposób można to zgłosić? Udostępnienie nagrania gdzie jest w kasku i chuście na twarzy (nie widać osoby tylko samą rejestracje) jest chyba legalne? Problem jest taki że koleś twierdził że jest policjantem (nie był w tym momencie na służbie). Proszę o porady bo pierwszy raz spotkała mnie taka sytuacja .

#policja #prawo #prawojazdy #ruchdrogowy #kiciopyta
  • 8
@Kataha: Właśnie typ objął mnie za szyję jak do mnie mówił ale nie ma na to twardego dowodu (sam szelest zaraz po dźwięku otwierania szyby), potem szukał dynksa od drzwi, zaczął odsłaniać kawałek jakiejś metalowej gwiazdki że to niby odznaka (nie wiem co to, myśałem że jakiś nożyk do rysowania auta xD ) potem wyklinanie i umoralnianie. Byłem trochę zestresowany bo typ wygląda jak zabijaka a ja suchoklates xD
@Kataha jakiego cywila XD policjant jest policjantem 24 godziny na dobę. Może Cię zatrzymać, przetrzepać itp nawet jak będzie szedł do warzywniaka po ziemniaki. Ustawa o policji nie przewiduje ograniczenia uprawnień poza służbą. Zresztą takich akcji że policjant w godzinach wolnych od służby zatrzymuje kogoś tam jest w #!$%@?. Po kilka razy dziennie o takich akcjach czytam.
A co do samej sytuacji, to na pewno nie był policjant. Policjant by takiej akcji