Wpis z mikrobloga

@Borysk5: dlaczego tak daleko szukasz. U nas chyba już SN wypowiedział sie w sprawie testu, który ojciec zrobił swojemu dziecku i wyszło ze nie jest jego.. wystąpił do sądu o unieważnienie ojcostwa i przegrał bo sąd i obrońca matki z dzieckiem go podważył. A matka sie nie zgodziła na ponowny test :D wszystko w świetle prawa
  • Odpowiedz
@wykop1986: @Borysk5: To jest takie bardzo lewackie podejście do kwestii ojcostwa. Jeśli jeszcze jakoś jestem w stanie rozumieć argumenty tego typu jeśli dziecko ma już np. jakieś 10 lat (chociaż to i tak słabe), to w przypadku noworodków to jest sankcjonowanie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Papercat: a z jakiej racji miałaby być zgoda matki na taki test? jak chce się wysrać to też muszę pytać kogoś o zgodę?

a jak pisze o nierówności płci męskiej to piszą mi dzbany, że takie coś nie ma miejsca
  • Odpowiedz
U nas chyba już SN wypowiedział sie w sprawie testu, który ojciec zrobił swojemu dziecku i wyszło ze nie jest jego..


@poznanskijanusz: no i dobrze, że nie uznał, bo jest mało wiarygodny. Nie wiadomo czy ojciec nie oszukał i nie dał do testu innego źródła dna, niż dziecko.

Co jest chore, to to, że matka ma prawo nie zgodzić się na test i jest to respektowane.
  • Odpowiedz
@wielki-elektronik: ale zgoda.. zrobił test sąd zgadza sie z matka i podważa wiec powinien zostać przeprowadzony przez Instytut Analiz Sądowych czy jak sie ta instytucja nazywa. Sąd powinien nakazać wykonanie takie testu jak matka sie nie godzi to z automatu unieważnić ojcostwo. Wyobraź sobie hipotetyczna sytuacje gdy była której rok nie widziałeś, a ona wie ze jestes przy kasie podaje w szpitalu Ciebie jako ojca. Koniec kropka, USC wystawia papiery
  • Odpowiedz
@Borysk5: w Polsce ojciec w ciągu 6 miesięcy od urodzenia dziecka może wnieść powództwo o unieważnienie ojcostwa, gdzie rozstrzygające są testy dna, tu matka nie ma wiele do gadania. Po tym czasie juz nie jest tak łatwo
  • Odpowiedz
  • 1
@mi_scusi a jeśli przez te 6 miesięcy gość nawet nie wie, że lasce urodziło się dziecko? Nagle po roku dzwoni do niego "masz rocznego gówniana, teraz płać alimenty #!$%@?!!!"
  • Odpowiedz
@BaZyL4: źle się wyraziłem, te 6 miesięcy liczy się od momentu dowiedzenia się przez ojca, że urodziło się jego dziecko- tak jest w przypadku małżeństw. Po tym czasie ojciec- mąż nie może już wystąpić o unieważnienie ojcostwa, badania zrobione na własną rękę nic nie znaczą.
Jeśli nie jesteś mężem, ale dowiedziałeś się, że możesz mieć dziecko to albo je uznajesz (nie wnikając w szczegóły podpisujesz kwit i wychowujesz jak swoje
  • Odpowiedz