Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 24 lata. Kończę studia i niedługo zaczynam robotę w Korpo (branża techniczna) z dobrymi perspektywami. Zaczynam od stawki 2000/reke/mc. Jak zyc? Jak myslec powaznie o przyszłości? Nie wynajmę sam mieszkania, bo koszty przewyższają moją wypłatę. Najbliższy rok muszę biedować. W wielu mieszkaniach jest jakiś Ukrainiec albo Ukrainka = syf i burder. Powiecie ze rozsądnie wziąć dwojke z dziewczyną ale nie planuje tego na razie. Przez najbliższe pol roku bede zyl od 1 do 1. Jedzenie, dojazdy. Bez zadnych cudów.
I to jest #!$%@? straszne bo nie jestem sam. Większość moich znajomych jest w takiej p!!@ździe. Kończyli mega ciężkie kierunki a mają ofertę umowa zlecenie. Jak ludzie w Polsce maja sie stabilizować? Jak maja myslec o rodzinie? Przeciez start w dorosle zycie bez mieszkania po babci/rodziach jest niemal niemozliwy bo 50% pensji mlodych ludzi pokrywa wynajecie obsranego pokoju u janusza. Nie dziwie się ze gro ludzi opuszcza Polske. Przeciez tych co zostali #!$%@? sie do granic mozliwosci. Nie wiem co robić. W miescie rodzinnym nie znajde pracy na swoim poziomie. Po #studbaza wiekszosc czeka bieda z nedza.
#zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz zapewne wiele racji, ale znowuż nie #!$%@? na litość boską, że mieszkanie w wieku 24 lat w wynajmowanym pokoju na mieszkaniu z podobnymi sobie bądź studenciakami/studentkami ;) to jakieś piekło, choć ceny są w istocie nieporozumieniem, a polityka mieszkaniowa w tym kraju to #!$%@? mokry sen darwinisty społecznego, no ale mimo wszystko. A Ukraińcy? Ludzie jak ludzie, zwłaszcza dziewczyny. Bez przesady
  • Odpowiedz
Kończyli mega ciężkie kierunki a mają ofertę umowa zlecenie. Jak ludzie w Polsce maja sie stabilizować? Ja


@AnonimoweMirkoWyznania: ło kurła KOŃCZYLI MEGA CIĘŻKIE KIERUNKI. Walizka hajsu. Odpowiadam po studiach nic nie umiesz. Aczkolwiek tak na zachodzie taki inż. może mieć lepiej ale nie musi. Może cię to zdziwi ale tam się nie rzadko zdarza że ludzie z wyższym wykształceniem mieszkają w pokojach jakiś czas po studiach. Ja wiem że w Polsce
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wpadaj do nas do UK. Po NAJ- najmniejszej linii oporu zaznaczam: licencja na wozki, praca od zaraz 12f/h. 1600 mozna wytrzaskac lekko, z nadgodzinami wiecej. Pokoj w dobrym standardzie z kim tam chcesz 300f.
1300 w kieszen. Zarcie i zycie spokojnie mozna za mniej niz 300.
5000 zl miesiecznie jestes na plusie.
Popracuj rok masz 60k
Mozesz zaczac prace za 2k w PL i dokladac sobie po tysiacu- dwoch #!$%@?
  • Odpowiedz