Wpis z mikrobloga

@Pol12345: co za problem, czytać z obrazka nie umiesz? Chyba że chcesz się odnieść do konkretnych fragmentów, niech ci będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

człowieku... nie wszyscy niewierzący to ateiści. Ja nazywam siebie ignostykiem (wygógluj sobie), choć nie obrażam się, jak mnie nazwą ateistą. Wisi mi to. Odpowiedź na pierwszy cytat to kawał lania wody, takie lelul polelum, które nic nie znaczy, nic z niego nie
  • Odpowiedz
@tamagotchi: > człowieku... nie wszyscy niewierzący to ateiści.

Zgadzam się

Odpowiedź na pierwszy cytat to kawał lania wody, takie lelul polelum, które nic nie znaczy, nic z niego nie wynika i ciężko się do tego nawet odnieść, bo jest po prostu pozbawione
  • Odpowiedz
@Pol12345: już pisałem, nie obchodzi mnie "wielu ateistów" i nie zamierzam bronić jakiejś nieokreślonej grupy. Użyłeś tagu #gimboateizm i #bakazateistow a także #ateizm jakby problem był globalny. Każdy normalny niewierzący, ateista czy zwij sobie ich jak chcesz ma zarówno w dupie twoje wywody jak i jakiejś tam grupki, o której pierwsze słyszę :D I nie myl tego z ignorancją, to zwyczajny racjonalizm.
  • Odpowiedz
@Pol12345: Moglibyśmy z nich pośmiać się obaj, ale nie dość, że mi się nie chce, to gówno mnie oni obchodzą :D Tak jak gówno mnie obchodzi każda gówno warta rzecz, twierdzenie, mit, hipoteza, czy zjawisko.

Jezus mógł sobie istnieć, to postać historyczna. Ale nie zamieniał wody w wino itd. Mógł być dobrym iluzjonistą, który wyprzedził swoje czasy i zjarani marihuaną aptostołowie zapisywali to, co widzieli i słyszeli :D Nie było
  • Odpowiedz
@tamagotchi: > Moglibyśmy z nich pośmiać się obaj, ale nie dość, że mi się nie chce, to gówno mnie oni obchodzą :D Tak jak gówno mnie obchodzi każda gówno warta rzecz, twierdzenie, mit, hipoteza, czy zjawisko.

Więc usuń to i pośmiejmy się razem XD Ja do normalnych ateistów nie mam, tylko do małego 0,25%, który zachowuje się jak kreacjonista Chojecki na sterydach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jezus mógł sobie istnieć, to postać historyczna. Ale nie zamieniał wody w wino itd. Mógł być dobrym iluzjonistą, który wyprzedził swoje czasy i zjarani marihuaną aptostołowie zapisywali to, co widzieli i słyszeli :D
  • Odpowiedz
@Pol12345: chodzi o kwestie religijne, czy historyczne nie będące zgodne z obecną wiedzą naukową i historyczną. Nie twierdzę przecież, że Pitagoras gadał głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pol12345: a czy ja twierdzę, że jest? Jeszcze długo nie będzie o ile będzie kiedykolwiek. Naszą wiedzę nt. Wszechświata do ilości informacji, jakiej nam brakuje można porównać do stosunku ziarna piasku do całej pustyni. Ale właśnie to różni niewierzących od wierzących, że jak nie wiedzą, to nie wymyślają. Kiedyś ludzie nie rozumieli, jak powstają pioruny, to wymyślili sobie Zeusa. Takie przypadki można wymieniać długo. Im więcej czasu mija, tym więcej
  • Odpowiedz
@Pol12345: A jeszcze co do twierdzenia, że

jestesmy religijni dzięki ewolucji, nawet ateiści mają potrzeby religijne i zaspokajają ja ideologią lub religijnością nieświadomą

Rozumiem, że np. Czesi to kosmici ( ͡° ͜ʖ ͡°)? I nie wiem, co to religijność nieświadoma (NO ALE WŁAŚNIE DLATEGO SIĘ NAZYWA NIEŚWIADOMA, ale ze mnie matoł ( ͡° ʖ̯ ͡°)). Jakiś kolejny wasz wymysł.
  • Odpowiedz
@Pol12345: sorry, nie chce mi się czytać tych pierdół z jakichś bajkowych książek.

To, że jesteśmy religijni to wynik Ewolucji, nawet ateiści są religijny i jakos te potrzeby zaspokajają, religia nie zniknie, przybierze co najwyżej inne formy

I właśnie na to dodatkowo odpowiedziałem. Nawet, jeżeli to prawda, to nie oznacza to, że to jest słuszne i prawdziwe. Nikt chyba nie twierdzi, że człowiek jest istotą idealną, wręcz przeciwnie ( ͡
  • Odpowiedz
@tamagotchi:

sorry, nie chce mi się czytać tych pierdół z jakichś bajkowych książek.


W skrócie mówię, że nasz Bóg nie jest od wyjaśniania, On tylko stwierdził, że świat jest racjonalny i da się go
  • Odpowiedz