Wpis z mikrobloga

@Pol12345: no moja ocena tego kodeksu i lepsza pod konkretnymi kryteriami, jasne. Ale to nie ja postuluję własną nieomylność oraz nieskończoną dobroć tworząc ten kodeks :P Słabo ze tylko do tego fragmentu sie odniosłeś jeszcze bez wołania.
  • Odpowiedz
@iAmTS: . > Ale to nie ja postuluję własną nieomylność oraz nieskończoną dobroć tworząc ten kodeks :P

Wyjaśniając tamto, odpowiadam na to. Jeśli Bóg dał ludziom Kodeks, to nie mamy jak go ocenić, gdyż nie mamy takich zdolności. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale koniec dyskusji

no niestety, ciężko o zwycięstwo jakiejś grupki, która nie ma racji, takie prawa natury ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@tamagotchi: no nie znałem. Dla mnie to w zasadzie wpina się w ateizm. Rozumiem rozbicie, jednak nie sądzę by była potrzeba sygnalizować różnicę z prostym nieprzyjmowaniem tezy teistów.

Oczywiście nie ma sensu dyskutować istnienia wielu rodzajów bogów teistycznych (tak jak w podejściu ignostyków (??), a ateista w zasadzie podobnie patrzy na aspekt wpływu na życie danej wiary - tylko konkretne jej postulaty mają w ogóle jakieś. Nieprzyjmowanie tezy na istnienie
  • Odpowiedz
@Pol12345: straszne jest to, ze ludzie zyjacy przed rokiem zerowym poszli na potępienie, bo nie znali Jezusa, a Chrzescijanstwo nie dopuszcza reinkarnacji.
  • Odpowiedz