Wpis z mikrobloga

@sorek: bezapelacyjnie najlepszy sklad z suchych karm ma power of nature- natural cat. Ponizej 5% skladnikow roslinnych, kot jest miesozerca, zboz nie potrzebuje, a nawet moga byc szkodliwe. Potem jest purizon i troche nizej orjen. Z dobrych karm w akceptowalnej cenie za kilogram masz Carnilove, josera, taste of wild, feringa. Josera i tow chyba najtansze. Nie wymieniam karm bardzo dobrych ale w absurdalnej cenie jak ziwi. Z puszek wiadomo ze
  • Odpowiedz
tak jak lekarze o szczepionkach, nie? XD


@nacpanazielonka: tak jakby porownanie z dupy, bo weci akurat chyba nie maja w zakresie studiow dietetyki kotow. Mam wetow wsrod znajomych i mowia ze ZAWSZE jak sa dokladne pytania o diete to odsylaja do dietetyka zwierzecego. Ale w Pl jak ktos jest specjalista to czesto po prostu nie umie odpowiedziec "nie wiem"
  • Odpowiedz
urban legend z czasów kiedy dobrej jakości suche karmy jeszcze nie istniały ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wilku1984: tylko ze problemy z nerkami po suchej karmie nie sa zwiazane tylko ze skladem ale tez z tym ze ta karma jest po prostu SUCHA. Koty nie lubia wody, zdarzaja sie normalnie pijace ale multum ma z tym problem(wiesz czemu ludzie kupuja kotu fontanny? Chyba nie dla ozdoby). Nie
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: I jeszcze niżej wyjaśnienie dlaczego konkretnie ta seria. Też robiłam risercz i jak już sierściuch musi mieć chrupki, bo mokre księżniczce nie pasuje, to niech przynajmniej je te.

...W zasadzie jedyną poważną wadą Power of Nature, i to dotyczy głównie odmiany Fees Favorite, jest zbyt wysoki poziom wapnia i fosforu, a także nieco za wysoki stosunek Ca:P. Zjadając porcję tej karmy, która zapewnia pełne zaspokojenie potrzeb na białko, kot otrzyma niestety o wiele za dużo fosforu i wapnia, co nie jest obojętne dla jego zdrowia. Pod tym względem odmiana Meadowland Mix jest o wiele lepiej zbilansowana, co więcej - jest zbilansowana najlepiej ze wszystkich polecanych tu karm bezzbożowych. Dzięki bardzo wysokiej zawartości białka oraz umiarkowanej zawartości wapnia i fosforu, kot może tej karmy otrzymywać stosunkowo mało by zaspokoić swe potrzeby, jednocześnie nie przekraczając znacznie norm spożycia tych minerałów.

W odmianie Fees Favorite wadą jest także brak różnorodności źródeł białka, gdyż całość pochodzi z kurczaka. Meadowland Mix ma znacznie bogatszy skład i pomimo dwukrotnie wyższej zawartości węglowodanów (choć i tak idealnej dla kotów), jest karmą zdecydowanie lepszą od swej siostry

Źródło - forum z dokładnymi recenzjami
  • Odpowiedz
@cat_skeleton: ja dlugo szukalem bo moj kot ma alergie. Zrobiłem mu testy alergiczne i nic niestety nie wyszło. Testowałem różne karmy i dopiero na tej karmie przestał się drapać, a przynajmniej w dużym stopniu zmniejszył.

Niestety jego siostrze Meadowland Mix słabo smakuje.

Z takich innych które rozważałem to ZiwiPeak (mega droga) ale nie byla dostępna do zamówienia.
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: ZiwiPeak to nieporozumienie, bardzo droga a zdarzają się dodatkowe węglowodany. Z tańszych podpasowały mi jeszcze Applaws i spoko wygląda skład karmy Canagan jako cena do jakości. Tylko nie mogą być podstawą, bo rzucają tam dużo ziemniaków albo strączkowych.

Mojej kotce o dziwo Meadowland Mix smakuje bardziej od Applawsa. Do tego stopnia, że na samym początku wybierała chrupki i prosiła o dosypanie tych lepszych.

Generalnie na rynku jest straszna lipca.
  • Odpowiedz
skład przepisuje z opakowania ;)


@Amishia: czyli nie potrafi przeczytać tego co napisała czy kłamie za pieniądze?
skoro najpierw pisze, że jest mięso, a następnie narzeka, że mięsa nie ma, to albo jest debilem, albo zarabia na wkręcaniu ludzi w gówno karmy
  • Odpowiedz
@Amishia: ocenia na podstawie czego? Dlaczego najpierw pisze, że coś jest, a później, że tego nie ma. Jedno ze stwierdzeń jest kłamstwem. Przecież w trakcie pisania tekstu mięso nie wyparowało ze składu.
  • Odpowiedz