Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #rower leżę w łóżku i nie mogę zasnąć bo ciągle myślę czy dobrze robię kupując ten rower:
https://www.olx.pl/oferta/rower-crossowy-cube-tonopah-pro-52cm-shimano-deore-xt-formula-rx-sklep-CID767-IDwjVzd.html

Mam go jutro odebrać, w serwisie maja mi go przygotować - wymienić kasetę i łańcuch na nowy...
To jest taki rower jak chce, ma być w miarę szybki i wygodny, głównie do miasta i czasem na wypady do lasu.

Pytanie tylko czy warto dawać 2 koła za taki rower z 2012 roku? Jeździłem na nim i było ok, choć kompletnie nie znam się na rowerach.
Czy nie lepiej dać 2 koła za nowy rower na dużo gorszym osprzecie ale nowszym?
  • 21
@PanKabaczek: O ile osprzęt jest w dobrym stanie to bierz ;) sprawdź opony i hamulce dokładnie, żeby nie było dokładki zaraz :) CUBE robi niezłe rowery, sam na szosowce śmigam wiec raczej nie mój typ ale cena jednak ujdzie IMO - masz tam 9 miesięcy gwarancji widzę - dopytaj o to tez :)
@PanKabaczek A może nowy Kands Avangarde? 2099zl, osprzęt Deore/Alivio. Sam mam Maestro, rama nie do końca mi leży (zbyt pochylony jestem, 21" 180cm wzrostu) ale osprzęt świetnie chodzi, trzeci miesiąc go używam dość intensywnie. Miałem jedną tylko przygodę, po miesiącu korba zaczęła dziwnie trzeszczeć ale podjechałem do sklepu to w serwisie mi wymienili bez problemu, okazała się uszkodzona i teraz chodzi już ok.
@PanKabaczek: no cóż, wygląda to jak... sześcioletni rower ¯\_(ツ)_/¯
jeśli faktycznie stan niezajechany to jednak XT to XT, i co prawda możesz posłuchać @spolaryzowany_kaktus: ale to tak jakbyś wolał kupić nówkę Dacię z salonu w może nie biedawersji, no ale jednak plastikową Dacię, zamiast nie tak znowu starego Mondeo na wypasie. W tamtym roku miałem Cube'a właśnie na XT i naprawdę fajnie się na tym jeździło
Tylko weź jakieś pedały
@brachistochrona o kurde nie wiem co odpowiedzieć na twoje pytanie :D no niby ma ramę 21" ale nie wydawała się być mocno za duża. Jak powiedziałem przy sprzedawcy że "rama 21, myślałem że będzie za duża na mnie" to coś powiedział że w centymetrach I że dobra na mnie :)
@PanKabaczek: cube ma zwichrowaną rozmiarówkę. oni podają rozmiary w centymetrach, ale nijak się to ma do wymiarów ramy.
np. rama 54 ma rurę podsiodłową 52cm, rama 56, ma 54 itd
Zobacz ten wątek
https://www.wykop.pl/wpis/31605417/jestem-na-95-zdecydowany-na-lazaro-integral-v2-men/#comment-112100891
leopolis ma 185 i kupił ramę 23'' (58)
niby na zdjęciu rower wygląda OK (siodełko nie jest nisko), ale jednak kolega stwierdził, że rama jest nieco za duża
cube chyba nie ma 52 (taka byłaby perfect).

Jak
brachistochrona - @PanKabaczek: cube ma zwichrowaną rozmiarówkę. oni podają rozmiary ...

źródło: comment_oAO9sftk3w5NyvelZjYuetlcSVqafwUX.jpg

Pobierz
@brachistochrona podnosilem. Kurde jedyne czego się obawiam w tym rowerze to to że coś będzie przeorane strasznie, a ja tego nie wyczuwam. Np. Że amortyzator jest #!$%@?, czy np. Jakieś piasty, supporty...
Niby ten serwis ma dobre opinie, ale ciągle mam w głowie że to 6 letni rower za 2k :D
@sherkhaan Nie, XT nie jest równe XT. Stare 9s XT pomimo może niezłych materiałów i wykonania będzie chodzić gorzej niż kilkuletnie 10s Deore. I będzie droższe w serwisie albo krok po kroku zastępowane zupełnie tandetnym Alivio będącym dziś ostatnią grupa 9s w Shimano, już dziś znalezienie manetek XT 9s jest trudne.
@PanKabaczek
@brachistochrona
@sherkhaan
@dran2
Dzięki za podpowiedzi, we wtorek jestem umówiony na odbiór, do tego czasu zrobią kompletny przegląd, wymienia kasetę, łańcuch i nawet wymienia klocki hamulcowe bo stwierdzili że już trochę bliskie do wymiany.
Serwis ma dobre opinie, gość twierdzi że technicznie wszystko w nim sprawne, amor nie zniszczony więc chyba całkiem spoko. Mam nadzieję że trochę na nim pojeżdżę.
Wizualnie trochę przytarty w niektórych miejscach, ale wygląd dla mnie ważny nie