Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka, ktoś sobie buduje #zamek ?! na jeziorze w Puszczy Noteckiej #stobnica Mapy Google . Długość ponad 200m .
Nie ma dostępu normalnie (płot w około całego jeziora z lasem) ale może ktoś z #drony miałby ochotę się wybrać...
#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #drony #architektura #budownictwo
khazul - Taka ciekawostka, ktoś sobie buduje #zamek ?! na jeziorze w Puszczy Noteckie...

źródło: comment_pKJUYhjEdTrbaV3wdT4lXX7A3G3CrVfK.jpg

Pobierz
  • 317
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NightWing:
Dominika wyszła za mąż za księcia Lubomirskiego na pokładzie samolotu przelatującego nad Poznaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@32andu:
Babka od Solara ma ogromny komleks z kortami tenisowymi z tego co pamiętam i w drugą stronę
  • Odpowiedz
@rubikoon: biorąc pod uwagę, że budowa trwa od kilku dobrych lat, i tak naprawdę bardzo niewiele osób o niej wie, nie nazwał bym tego działaniem na pokaz xd
  • Odpowiedz
nigdy nie zrozumiem fascynacji bogaczami neośredniowiecznymi zamkami. przecież można by wybudować w tym miejscu coś spektakularnego, ale i bardziej schowanego, w nowoczesnym klimacie, czy nawet modernistycznym stylu. a tak kolejny zamek gargamela.


@mateopoznan: Tak, bo nowoczesne eksperymenty i modernizm to same perły architektury. A gargamele wcale nie są efektem unowocześniania (także poprzez materiały z marketu) i nieumiejętnego posługiwania się klasyczną architekturą przez modernistycznych architektów.
  • Odpowiedz
@puszkapandory: a przecież tego nie napisałem, natomiast wskaż mi kolego choć jeden neo-średniowieczny nowy projekt który jest udany... powodzenia. chodzi mi o to że, zwłaszcza na wschodzie, masa bogaczy buduje zamki udające średniowieczne i one zawsze wyglądają źle. zawsze. natomiast o ile nie wszystkim muszą się podobać, to jednak nowoczesne realizacje zgodne z obecnymi architektonicznymi trendami to jednak są jakościowe w opinii ekspertów.

ps. https://youtu.be/P8Ejsq0Kufk?t=328 już koledze wyżej wklejałem.
  • Odpowiedz
@khazul: Tyle ruin zamków i dworów z potencjałem, to nie. Trzeba postawić nowego gniota. Już wyobrażam sobie złote lwy, klinkier zamiast cegieł i proporcje wzięte z doppy. Szkoda psuć panoramę jeziora.
  • Odpowiedz