Wpis z mikrobloga

#dieta #mikrokoksy #silownia #odchudzanie

Mirki, pierwszy raz w zyciu podjalem sie pomocy komus z zrzuceniem wagi, nie w jakims brawurowym treningu zeby docinac na lato 2019 czy cos (chociaz no FBW sakera polecone). I wiecie, ustalam typowi dietke. Ustalilem. Mowie mu daj sobie 2 tygodnie na takiej kaloryce. Posluchal.

Przytyl przez to. Mowie sobie, ok - tniemy 200kcal i tydzien obserwujemy. Caly czas tyje.

No to jedziemy dalej z kaloryka z posilkow w dol, nawet zaczynam sie zastanawiac - a moze to jakis genetyczny potwor jest i nie dam rady z moimi podstawowymi skillsami pomoc mu zrzucic balastu.

I ta sytuacja trwa dlugo juz, bo 5 tydzien sie zaczal.

Mowie juz mu - sluchaj, jak na moje to ty idz do dietetyka / doktora, bo to niemozliwe ze przy twoich gabarytach nie lecisz z waga w dol przy 2150kcal. Mowimy tutaj o gosciu 185/90kg.

No i juz widze w sobie to, ze po prostu to ja dalem ciala.

Ale historia ma ladny plot twist - mialem okazje spedziec u niego jeden dzien, widziec co gotuje i jak.

Okazalo sie, ze on rzeczywiscie mierzyl i wazyl to co mu napisalem (czyli ile ziemniakow, ile kuraka itd.), ale zapomnial, albo inaczej, umyslnie omijal jedna rzecz - nie liczyl np. oliwy z oliwek na ktorej smazyl. Co wyszlo z tej historii?
Ze typek mial 10g oliwy z oliwek do smazenia kury, i kolejne 10 do sosu, a on tam walil na oko. I z samego smazenia kury wyszlo ze walil tam spokojnie 50g. Jak to zobaczylem, to stwierdzilem, ze juz nikomu nie pomoge. Wiecie, glowkowalem sie, rwalem sobie wlosy, ze typowi nie mozna pomoc, a co tu sie okazalo? ze z ilosci powiedzmy 40g oliwy z oliwek, typ spokojnie dawal 100g dziennie, czyli spokojnie jadl te 500+ kalorii na nieswiadomce. Pewnie tez zdarzylo mu sie 'podjesc' lyzeczke oleju kokosowego (bo to takie zdrowe, co nie?).

Cale szczescie, ze sie przekonalem - to nie byla moja wina. Pamietajcie Mirki - ludzie za drzwiami robia co innego najczesciej, a to na was wiadro pomyj laduje.

Z fartem dla wszystkich, ktorzy nie koloryzuja i nie opowiadaja bajek dookola jak to malo nie jedza i jak to schudnac nie moga!
  • 41
  • Odpowiedz