Wpis z mikrobloga

Spotkała mnie przykra sytuacja związana z zakupem wycieczki i proszę o poradę. Od jakiegoś czasu przeglądam oferty różnych biur podróży. W dniu wczorajszym na stronie wakacje.pl znalazłam promocyjną ofertę wakacyjną. Tygodniowy pobyt w Grecji za ok. 1000 zł za osobę . Organizatorem wycieczki jest biuro podróży grecos ( na stronie wakacje.pl można przeglądać i rezerwować oferty rożnych biur podróży). Cena niska, dlatego zadzwoniłam na infolinię wakacje.pl dopytać czy wszystko się zgadza i nie doszło do pomyłki w cenie lub warunkach oferty (hotel, miejsce, wyżywienie itp.). Miły pan potwierdził warunki oferty oraz wspomnianą cenę. Dokonałam więc rezerwacji oraz opłaciłam przelewem wycieczkę (rezerwacja odbywa się elektronicznie poprzez portal portal wakacje.pl, następuje tam automatyczne przekierowanie do płatności). W dniu dzisiejszym ok. godziny 15 dostałam telefon z portalu wakacje.pl, że oferta jest odwołana, grecos wycofuje się z oferty bo doszło do jakiś błędów przy przeliczaniu ceny.

Czy jest to zgodne z prawem? czy mogą się tak po prostu wycofać?dlaczego informują mnie tak późno? czy mogę domagać się jakiejś rekompensaty, a jeśli tak to jakiej? Przecież przed zakupem wakacje.pl potwierdziły mi autentyczność oferty. Pieniądze zamrożone, czekam na ich zwrot, nie mogę wykupić innych wczasów. Dodatkowo kilka fajnych ofert przeszło mi koło nosa, zrezygnowałam z nich na rzecz wycieczki z grecos, oferty promocyjne są już nieaktualne. Wakacje.pl twierdzą , że to wina firmy grecos i to ewentualnie u nich powinnam złożyć reklamację. Co proponujecie?
  • 7
@floruniaa: a to czemu nie rezerwowałaś bezpośrednio w Grecos? Po co rezerwować przez portale pośredników, które czesto mają błędy? Jeśli chodzi o egzekwowanie czegokolwiek od Wakacje.pl sprawdz co jest napisane w regulaminie i na co się zgodziłaś...
@BajerOp: właśnie nie mogę znaleźć na ich stronie "warunków rezerwacji". Dostałam od nich mailem umowę do podpisu. Według zapisu na stronie: https://www.wakacje.pl/jakRezerwowac.html - "Konsultant Wakacje.pl potwierdzi u organizatora dostępność i łączny koszt zarezerwowanej przez Ciebie wycieczki. Następnie zadba o formalności i drogą elektroniczną wyśle do Ciebie gotową umowę oraz warunki uczestnictwa w wycieczce." czyli teoretycznie skoro wysłali mi umowę, to konsultant sprawdził wcześniej dostępność i cenę wycieczki u organizatora.
@scav: dlatego, że z usług wakacje.pl korzystało kilka bliskich mi osób i wszystkie były zadowolone. Mają często korzystniejsze oferty cenowe w porównaniu do oficjalnych stawek biur podróży