Wpis z mikrobloga

Czy puls 160 w spoczynku to coś normalnego?


Dzisiaj miałem badania do pracy i tyle pokazało, lekarka zdziwiona zleciła EKG. Pani co przeprowadzała badanie EKD stwierdziła:
"Wie Pan, EKG w normie tylko ten puls za duży ( ͡° ʖ̯ ͡°)"

Kolejne pytanie, jaki pulsometr zakupić? Chodzi o sam pas telemetryczny.

#bieganie #rower
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baczy: Po tym jak padł mi pulsometr Garmina, kupiłem w Decathlonie za ok. 130 zł. Ma bluetooth i ant+. Działa bardzo dobrze. Polecam.
  • Odpowiedz
@Baczy: Ale spadło Ci po jakimś czasie? Ciśnienie w normie? Czułeś coś przy takiej tachykardii (uczucie niepokoju, kołatania serca)? Może masz syndrom białego fartucha? Zrób sobie jonogram i tarczycowe T3 T4 i TSH na początek.
  • Odpowiedz
@Baczy: @Baczy: pij izotonic, jakkies oshee z magnezem albo wode z cytryna i cukrem. musiales sie mocno odwodnic. jutro zmierz na nowo, dobrze by bylo tez zmierzyc tetno. ja po pierwszej 300km, schudlem 7kg i nastepnego dnia poszedlem w upale po 1 kawie do medycyny pracy. tetno spoczynkowe 120 cisnienie 160/140, dostalem na pol roku tylko i lekarka nie bardzo wiedziala czy zaraz zejde czy nie...
  • Odpowiedz
@Baczy: panie, tyle to ja z moją tachykardią nie mam w spoczynku :D A mam stwierdzoną i biorę betablokery. To tylko wtedy czy dłużej się utrzymywało? Może to tylko zespół białego fartucha :P
Przejdź się do kardiologa, serio. Holtera załóż, pulsometr do sportu to dobra sprawa, ale weź to konkretniej skonsultuj. I potas sprawdź.
  • Odpowiedz
@Baczy: Zweryfikowałeś jakoś to 160?
Nie jestem osobą, którą dziwi tętno ponad 200 - wielu jak słyszy że miałem 210 się dziwi że tyle można.
Jednak 160 na badaniu jest dla mnie ciężkie do wyobrażenia.
Dużo robi stres, psychika, zmęczenie, kawa, upał itp. Ale kurde nie do 160.(ʘʘ)
  • Odpowiedz