Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja #sao #swordartonline
Dzięki Netflixowi w końcu miałem okazję obejrzeć Sword Art Online Movie: Ordinal Scale i jako fan SAO muszę powiedzieć, że jest Średni! :)
Po pierwszej godzinie zrezygnowany zarzuciłem film myśląc po prostu, że jest słaby, druga godzina zaś podniosła trochę poziom. Nadal jednak odstaje od tego co pisał Reki Kawahara, jego historię zawsze miały wyraźny cel zazwyczaj wyjaśniony na samym początku, droga jak i koniec mogły przebiegać różnie. Tutaj zaś przez połowę filmu nie wiemy o co chodzi. Średnio rajcuje mnie też fakt wygrzebywania tematu SAO kolejny raz jakby w ogóle była taka potrzeba. A już w ogóle nie rozumiem zabiegu zmiany ostatniego bossa zamku Aincrad.
Sam Ordinal Scale w ogóle nie pasuje do całego uniwersum SAO ( ͡° ͜ʖ ͡°), zamek Aincrad to był sen Kayaby, Alfheim i GGO były tym co po sobie zostawił zaś to co szukał Akihiko to Underground. Jedynym miłym smaczkiem było to, że choć w LN od czasu incydentu w ALF nie pojawił się ani razu to tutaj miał swoje 15 sekund.
  • 12
  • Odpowiedz
@ZnudzonyInternauta: i na dobrą sprawę jeden element w ogóle wycieli z drugiej połowy pierwszego sezonu (a później mieli problem z nawiązaniem do niego w historii z excaliburem). Kontynuacja od strony historii można powiedzieć, że jest lepsza od Aincrad choć może znużyć jej długość :) (1-8 to tomy dzieją się przed alicyzacją, 9->20 to sama alicyzacja bo ten arc się jeszcze nie skończył :) 21 więczący tom jeszcze nie wyszedł)
  • Odpowiedz
Dzięki Netflixowi w końcu miałem okazję obejrzeć Sword Art Online Movie: Ordinal Scale


@pandapl: a jaki był problem, by obejrzeć to wcześniej? Polecam też tę serię, niedawno skończyłem - lekka i przyjemna, łatwo wchodzi. Nie jest to może jakiś fabularny majstersztyk, ale walki są nawet ekscytujące. Jest też lekka intryga, a nawet później nieco gore, choć wirtualnego ;)
https://myanimelist.net/anime/36475/Sword_Art_Online_Alternative__Gun_Gale_Online
  • Odpowiedz