Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może miał okazję jeździć po kanarach samochodem/skuterem? Chodzi mi konkretnie o Teneryfę i Gran Canarie.
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda tam jazda skuterem, jak bardzo kręte i strome są drogi, czy jest duży ruch uliczny itp.
Jak byłem w Grecji to właśnie wypożyczyłem taki mały skuterek i bardzo przyjemnie się nim jeździło, a z tego co czytam to na kanarach jest to raczej mało popularne i prawie wszyscy wypożyczają samochód.
Ktoś się podzieli doświadczeniami? ;)
#wyspykanaryjskie #hiszpania #teneryfa #grancanaria
  • 11
@pilovsky na gran canari mieliśmy WW up'a, główne drogi są spoko, w bardzo dobrym stanie. Jak chcesz jechać w głąb wyspy robi się dużo bardziej stromo, kręto. Część prowadzi nad stromymi klifami. Co do ruchu byliśmy w listopadzie, poza sezonem. Zdarzaly się korki przy wjezdzie/wyjeździe z Las Palmas koło 18-19, tak to luźno. Ogólnie up na dwie osoby dał radę.
@pilovsky: przewodnik na Teneryfie żartował: jak poznać Polaków na Kanarach? 6 osób w Fiacie Panda.
Jeździłem po Teneryfie Oplem Mokka z Cicar (chciałem coś małego, ale akurat mieli tylko to, ale zapłaciłem jak za mały). Drogi super jeśli lubisz górskie drogi - mi jazda po zakrętach sprawiała masę radości, ale wielu turystom brakuje umiejętności i blokują ruch przy prostym mijaniu w ciasnym zakręcie, nie mówiąc o jakimś cofaniu. Góry Anaga mają
@pilovsky: Ja na Gran Canaria brałem z PlusCar. Bardzo polecam i nie mam żadnych zastrzeżeń. Samochód praktycznie nowy, bez kaucji, nie ma problemów z jakimiś obtarciami itp. Drogi są kręte, wąskie i miejscami strome. Ruch w okresie października był dosyć mały. Wg mnie lepiej samochodem bo przez większość wyspy prowadzi autostrada.