Wpis z mikrobloga

#neuropa #smolensk #film #bekazpisu

Udało mi się namówić, znajome małżeństwo lemingów na wspólne wyjście do kina na "Smoleńsk". Nie mieli zamiaru iść na „film dla moherów”, więc mówię im - Co Wam szkodzi? Chodźcie ze mną. A jak uznacie, że to „sekciarska miazga”, to w ramach przeprosin stawiam Wam kolację. Nawet w tym Waszym … Wentzlu.

Przy kasie czuli się trochę nieswojo, mówili coś w rodzaju, że pierwszy raz idą na „moherową twórczość” itp. Jakby się przed sobą i innymi tłumaczyli.

Na sali nr 2 nie było więcej niż 30 osób. Popatrzyli na mnie znacząco z triumfalnym uśmiechem. Odwzajemniłem ten uśmiech. Państwo L (tak ich nazwijmy) oglądali film w spokoju. Przy jednej z końcowych scen, Pani L sięgnęła ukradkiem po chusteczkę. Z seansu wyszliśmy w milczeniu. Po wyjściu na … „pole” ;) Pan L sięgnął po papierosa. Ja wypuściłem arbuzową chmurę z mojej e-fajki. Pani L zaczęła poprawiać szybko makijaż.

Gdy doszliśmy do samochodów Pan L mówi do mnie - Ale z tym seryjnym zamachowcem, to chyba przesadzili? - Nie, to prawda. „Wyguglujcie” sobie - odpowiedziałem miło.

Chwilę jeszcze porozmawialiśmy, że wyjątkowo ciepła noc i na rozstanie Pani L zapytała - Tomek, a masz tę książkę, o której nam kiedyś mówiłeś? Tej posłanki PiS. O Smoleńsku, którą z Rymanowskim napisała? - Tak i chętnie Wam pożyczę „Zamach na prawdę” Pani Wasserman - odpowiedziałem.

Nie wiem, czy im nie przejdzie, ale o kolacji „U Wentzla” nic nie mówili.

A kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać #takbylo

http://www.tysol.pl/a394-Tomasz-Cwiklak-Bylem-na-filmie-Smolensk-z-malzenstwem-znajomych-lemingow-Wyszlismy-w-milczeniu
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZaplutyKarzelReakcji: pis szuczjąc Polaków stworzył popyt, więc jest podaż. Baj de łej spam na filmwebie to też nie przypadek:)

Proszę tych, którzy oglądali film „Smoleńsk” o zagłosowanie na portalu filmweb.pl, a wszystkich o przekazanie rodzinie i znajomym takiej prośby (rejestracja jest łatwa). Tu link do strony: http://www.filmweb.pl/film/Smole%C5%84sk-2016-650957 Odwiedza ten portal wielu zwykłych ludzi i mogą się kierować oceną filmu przy podejmowaniu decyzji czy pójść do kina czy nie. Rozpowszechnienie takiej
  • Odpowiedz
@GilbertEatingGrape: Najgorsze jest to, że ta historyjka, mimo że zmyślona, ma w sobie ziarenko prawdy. Tzn. na pewną kategorię prostych ludzi ta propaganda z pewnością zadziałała i taki był sens od początku. Ten film, tak jak i komisja Macierewicza i te wszystkie bzdurne publikacje prasowe mają zasiać niepewność. Hmm, a może coś w tym jest? Hmm, może jednak sprawa nie jest do końca czysta? Przecież widziałem... Bo emocje, bo bombardowanie
  • Odpowiedz
@jamtojest: dziwnym trafem największą zwolenniczką spiskowej teorii Smoleńska na mojej "rodzinnej" klatce schodowej jest pani z wykształceniem podstawowym, która jest babcią klozetową. Potrafi wykrzykiwać ludziom prawdę.
  • Odpowiedz