Wpis z mikrobloga

JAK OSIĄGNĄĆ WIELKI BÓL DUPY NA MOIM PRZYKŁADZIE

Bądź mną... Rok 2013-2014. Siedzę nad skomplikowaną sceną grafiki 3D.
-Zrobione, teraz trzeba dobrać ustawienia rendera.
-Ustawiam, odpalam render ~30 minut później gotowy.
-Źle, w minutę zmieniam, kilka parametrów, włączam render. Znów 30 min. Dalej źle.
-Znów zmieniam parametry w minutę czasu. Test, 30 minut później....
-Powtórz 8x razy. Dostań szajby.
-Szukaj małej farmy do renderowania w końcu niewiele mocy potrzebuję powinno być tanio... Ceny zaczynają się 2000-3000zł.

Szukaj innego rozwiązania. Hmmm... Przecież podczas tworzenia sceny obciążenie kompa przez kilka godzin wynosi kilka %. Jak by skumulować ten marnowany czas i moc w momencie kiedy renderuję???
Mam! Przecież grafików są tysiące. Gdyby w czasie kiedy nie obciążam kompa pomagał renderować komuś kto to właśnie robi, zbierałbym coś w rodzaju pkt. za użyczoną moc. Następnie kiedy to ja chcę renderować, to komputery innych grafików razem mi pomagają. No i tak nawzajem sobie pomagamy. W końcu jednocześnie nie renderujemy wszyscy! Mógłbym wykorzystywać moc kiedy jej nie potrzebuję, "kumulować" a następnie odbierać ją od innych i mam render w 1 minutę a nie 30. Genialne. Sieć grafików wzajemnie sobie pomaga. Każdy korzysta na tym.
Ale jak to zrobić? Sam nie zrobię projektu, nie mam kapitału no i jak to skomercjalizować, bo przecież to tylko sieć wzajemnie sobie pomagających ludzi.... #!$%@?, pomysł dobry, ale nie zrealizuję go przecież. Olewam temat

-Rok 2016.
-Wielka afera, bo grupa kilku polaków stworzyła rekordowe ICO na ETH!!!
-W pół godziny zebrali 8mln$ (na tamten moment, teraz to kilkaset mln$)
-Nazywa się Golem. Wymyślili że będzie można sprzedawać za coiny moc swoich GPU do renderowania grafiki w sieci.
-Każdy grafik będzie mógł sprzedawać swoją moc a w momencie kiedy jej potrzebuje odkupić ją!
-Ekipa nie miała nic, poza koncepcją pomysłem. Pół h i 8mln$
-Wymyśliłem to dużo wcześniej!
-Bądź #!$%@? przez następne kilka dni,kiedy co chwilę sobie to przypominasz. Następnie kiedy widzisz gdzieś logo Golem to automatycznie dostajesz zacisku zwieraczy...

Rok 2018, 5 Lipca.
Lightning Network działa.
-Wpadnij na pomysł jak usprawnić odtykanie sobie kanałów poprzez stworzenie swojej sieci z trzech hubów LN.
-Teoria ok. Wszystko wygląda dobrze.
-Jarasz się jak dziecko. Trzeba przetestować!
-Zrób wpis na ten temat z kilkoma pytaniami: https://www.wykop.pl/wpis/33395743/czy-jest-mozliwosc-pod-jednym-ip-na-jednym-pc-uruc/
-Dostajesz pomocny link od @fdisk z opisem tego samego. Trzy wspólne nody połączone kanałami. Jakiś nerd wpadł na to wcześniej, zrobił już tutorial na ten temat. Uświadom sobie że lepiej nie mieć genialnych pomysłów, kończą się bólem dupska!

Przynajmniej pomysł 3 nodów nie jest sprzedany za kilkaset mln$ ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#!$%@?ę...

#bitcoin #kryptowaluty #przegryw #ico #grafikakomputerowa #lightningnetwork
cyberpunkbtc - JAK OSIĄGNĄĆ WIELKI BÓL DUPY NA MOIM PRZYKŁADZIE

Bądź mną... Rok 20...

źródło: comment_47qCfw9Vo3dhoJfghhCfzpFbCSe7CXv8.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@araneo: KEK, przecież napisałem że sam szukałem farmy do renderu. Drogie w #!$%@?. Tutaj za free kumulujesz swoją własną moc. Nic nie musisz płacić. KEK, przed golemem nie było takiego systemu. Jedynie komercyjne usługi wynajmu farm za duży hajs. W golemie możesz odpalić swój komp żeby zarabiać tokeny, za te tokeny kupujesz moc kiedy jej potrzebujesz.

Ceny się zaczynały od 2000-3000. Chyba lepszy system gdzie nie musisz płacić a efekty masz
  • Odpowiedz
@araneo: Amatorscy graicy, freelancerzy czy niewielkie firmy tworzące grafikę 3D. Nie stać ich na wynajmowanie MS Azure. W końcu sami dysponują potężną moca tylko rozłożoną w czasie. Tu ją kondensujesz. Ale lepiej stwierdzić że istnieją tylko wielkie studia robiące projekty za mln$ które wynajmują sobie chmury za setki tys$...
  • Odpowiedz
Mój pomysł nie był identyczny. To bardziej nastawione na handel hashratem. Wynajmowanie go na zasadzie nicehasha itp. Tyle że amator grafik może użyć tego jak w moim pomyśle. Nagle ma dostęp do dużo większej mocy niż kiedykolwiek. Wystarczy że wcześniej w tle będzie komuś renderował

Tyle że tu masz premine, twórcy sprzedali golemu na wolnym rynku, dostali za to chajs. W moim zamyśle miała to być sieć samych małych grafików jak ja.
cyberpunkbtc - Mój pomysł nie był identyczny. To bardziej nastawione na handel hashra...
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: ale coś wyszło z tego Golema?
poza tym, że jak porządne ICO zebrali kasę i żyją z niej dobrze
to że Ty i kilku innych macie ten sam pomysł i że kilka tys na niego wpłaca pieniędze, to nie znaczy że pomysł jest dobry :)
na dascoina wpłaciło więcej
  • Odpowiedz
ale coś wyszło z tego Golema?

poza tym, że jak porządne ICO zebrali kasę i żyją z niej dobrze

to że Ty i kilku innych macie ten sam pomysł i że kilka tys na niego wpłaca pieniędze, to nie znaczy że pomysł jest dobry :)

na dascoina wpłaciło więcej


@r123: wstyd mi bo będziemy jako, że to polski projekt już zawsze wyśmiewani.
Zebrali $350 mln i wszystko w błoto?

Is Golem
  • Odpowiedz
@r123: #!$%@? nie chodzi o to. Oni nie mieli nic, tylko pomysł jak ja. Tylko że wtedy nie było jeszcze ETH. #!$%@? z projektem. Miałem w głowie to samo co oni i wystarczyło zrobić ico shitów erc20. Ludzie mają różne pomysły dobre pomysły, to nic nadzwyczajnego. Tylko że tu przyszły ICO co pierwszy raz pozwalało tak łatwo zbierać kapitał w gigantycznych ilościach. Wystarczy pomysł. Dlatego ten mnie tak boli :P

No
  • Odpowiedz
@pawlo74: No ja sam to wyśmiewałem, bo nic nie było widać żeby działało, totalny scam. Ale ostatnio właśnie wydali działający produkt. Możesz pobrać apkę i działa :/ Wtedy tak podskoczyła jego cena na chwilę.
  • Odpowiedz
@pawlo74: @r123: Tylko że jak się tak teraz zastanowiłem to już wiem dlaczego zaimplementowali Blendera. Bo to darmowy open sourcowy soft 3D .Darmowy silnik renderujący, więc mogli go sobie zaimplementować do swojej apki legalnie. Silników 3D maxa, Mayi, Vraya, czy jakich innych zamkniętych i płątnych już nie dodadzą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz
@pawlo74: Możesz wrzucić projekt i jest renderowany. Możesz użyczać moc do renderowanai w zamain za golemy. Ale tylko ten blender i chyba właśnie dochodzę do wniosku że tylko na nim będą mogli poprzestać. Softu 3D jest masa, óżnych wtyczek, silników. To się skończy chyba tylko na podstawowym i gołym blenderze a to malutki fragmencik grafików. Z tego zapowiadania handlu wszelką mocą obliczeniową chyba nie wyjdzie za dużo... Wtedy to scam.
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: mnie też wkurzają shadery i inne światła i efekty, dlatego wylaczam wszystko w quake'u i gram na dużej pixeliozie łatwiej trafić, nawet atom radzi xd, więc generalnie praca grafików po #!$%@? xd, zmień zawód xd
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: swoją drogą, jeśli dalej szukasz maszyn do renderowania to w MS Azure postawisz mocne Tesle w pare minut, płacąć za ilość minut ile będzie działać. Bardzo konktretna maszyna - 24 rdzenie, 448 GB RAM, 4x Tesla P100, to jakieś 10 euro za godzinę pracy. Jak juz masz gotowy projekt to upload -> zrenderowanie -> wyłączenie VMki
  • Odpowiedz
@r123: To nie mój zawód. Jestem amatorem ;p
Już mam pewność , jeżeli chodzi o grafikę to skończy się na gołym blenderze. To jest nic. I tyle zrobili przez dwa lata obsługa jednego darmowego softu. To jednak scam. Prawie nikt z tego nie będzie korzystał. Jeden podstawowy soft, bez innych rendererów, wtyczek. Teraz sie temu przyjrzałem. Czyli zrobili cokolwiek żeby podbić kurs shita i ogłosili jeden kamień milowy że grafika już
  • Odpowiedz
@Koliat: No to się rozwijają. Te kilka lat temu by mi się taka usługa przydała. Wtedy były tylko drobie skierowane na rynek profesjonalny. Ja nie potrzebuję, nic nie renderuję :P A jak raz na ruski rok coś zrobię to nic tak zaawansowanego żeby potrzebowac wielkiej mocy. Te kilka lat temu się więcej bawiłem i bardziej zasobożerne rzeczy robiłem. Tak tylko przypomniałem sobie o tej akcji po tym jak mój pomysł z
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: piszesz jakbyś żałował, że nie Ty naciagnąłeś innych ludzi...
myślę, że kasa która przychodzi za nic, łatwo się rozchodzi, więc nie ma co żałować, lepiej mieć satysfakcję z pracy niż chlać w barach na Seszelach i wieść życie umysłowej ameby
  • Odpowiedz