Wpis z mikrobloga

Witam Mirki! Mam pytanie do was, co polecielibyście zwiedzić podczas pobytu w Karpaczu? Planuje się tam wybrać za miesiąc. Ogólnie jestem zwolennikiem Tatr przez co i Zakopanego, dlatego jak znam tam fajne szlaki i dobre puby z piwkiem rzemieślniczym to o Karpaczu mało co wiem. Byłem tam dawno temu (w liceum), ale teraz dziewczyna przekonała mnie aby tam jechać, a nie ponownie do Zakopanego. Co za szlaki byście polecili? Z gór to pamiętam tylko Śnieżkę, słyszałem coś o kolorowych stawach. Interesuje się też dobrym piwem dlatego chciałbym wiedzieć gdzie wieczorkiem mogę napić się dobrego krafcika. Chętnie też bym pozwiedzał zamki w okolicy, na razie słyszałem tylko o zamku Książ i Chojnik. Ten pierwszy ma bogatą historię związaną z Hitlerowskimi Niemcami co mnie bardzo interesuje. Ogólnie będę samochodem więc planuje wypady dalsze niż w same okolice Karpacza, też śmiało możecie coś polecić. Świątynie Wang oczywiście też mam w planach. Aaaa bym zapomniał, jeszcze jakieś dobre restauracje lub miejsca gdzie można dobrze zjeść. Jedzenie to jedna z kolejnych moich pasji po dobrych piwach ;) #karpacz #karkonosze #podrozujzwykopem #piworzemieslnicze #kraft #craftbeer #kiciochpyta
  • 4
@michael323: Najlepsze szlaki są te bez kolorów ;) Tylko, że wtedy musisz liczyć metry bo można łatwo się zgubić, bo mało ludzi chodzi.
Z takich krótszych tras polecam:
Karpacz Wang - Borowice - Przesieka
Karpacz Wang - Kaplica Św. Anny
Karpacz - Skalny Stół
Karpacz - Borowice - Wodospad Podgórnej - Kaskady Myi
Karpacz - Droga Sudecka
A z tych dłuzyszych:
Karpacz - Schronisko Odrodzenie (przez Drogę Sudecką)
@michael323 Kowary i sztolnie gdzie wydobywano uran, przy okazji możesz tam zahaczyć o Park Miniatur.
Książ już masz.
W samym Karpaczu mieszkalem raz i to z dziećmi więc średnio miasto ogarniam.
Dzisiaj z grupą ze Szklarskiej pojechałem do Skalnego Miasta.
Z gór to Śnieżka, może Szrenica z wyciągiem że Szklarskiej?
Podjedź do Cieplic, fajne baseny. Przy okazji zobacz Jelenią Górę.
Z micha i barami nie doradzę ;-)
@michael323: Jeżeli bierzesz pod uwagę nocleg w schronisku (Odrodzenie) to polecam wędrówkę Głównym Grzbietem Karkonoszy i przejście trasy Szklarska Poręba-Śnieżka (da się też szarpnąć w 1 dzień), po drodze mija się Wodospad Kamieńczyk, Śnieżne Kotły - można z góry sobie popatrzeć. Można przedłużyć trasę do Przełęczy Okraj.

Poza tym startując z Karpacza: schronisko Samotnia - w Kotle Małego Stawu - dalej spacer do Strzechy Akademickiej.
Po czeskiej stronie Karkonoszy: Wodospad Panczawy,