Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie kreatyny.
Bierzecie przed czy po treningu ?
W internecie jest napisane, by brać po treningu, a na opakowaniu, że przed i teraz jestem w kropce.

Dodatkowo przyszła do mnie paczka z odżywką dziś na masę (węglo-białkowa) i dostałem w prezencie bcaa na 1 dzień treningowy (2 saszetki-x-10g). Wciąć je razem z kreatyną i odżywką białkową ?

#mirkokoksy
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reniferus: bierzesz saszetka przed i saszetka po. Za duża dawka czego? Spokojnie, od tego nie spuchniesz, serce Ci też nie stanie. A po tych 10g bcaa za wiele nie poczujesz. Musiałbyś regularnie, przed i po pić. A co do kreatyny to spotkałem się z przelicznikiem 1g na 10kg wagi i taki mniej więcej stosuje. Pamiętaj pić bardzo dużo wody. Dużo, czyli 3l i więcej
@Reniferus: bierz to może jedynie pomoc. 10g to normalna dawka zalecana. Jak miałem jeszcze trenera to on mi mówił że BCAA działa ale w dawce 30g na jedną porcję - bo inaczej się nie opłaca tego nawet brać. XD no ale przy Twojej wadze to będzie ok. Zresztą nie będę ukrywać że jak nie masz diety to kreatyna i tak ci nic nie da praktycznie.
@Estetykatopodstawa: @Reniferus: kolega ma racje in więcej masy mięśniowej tym większa dawka kreatyny dla 100 kg dzików 10 g to odpowiednia dawka a 5 g jest dobre dla 95 procent populacji dlatego tyle jest zalecane. Tam samo jak np cynk co innego dla Kowalskiego a co innego zapotrzebowanie dla osoby uprawiającej ultramaratony