Wpis z mikrobloga

Tak wygląda szafa kontrolera przebudowana z dwóch pojedynczych na jedną podwójną, pracującą w układzie Dual Arm - co oznacza, że może pracować z dwoma robotami jednocześnie (2x FANUC R-2000iC/210L), z tego samego teach-pendanta.

Do tego 3 osie dodatkowe (po jednej dla każdego robota na tor jezdny plus jedna niezależna), które mogą pracować w pełnej synchronizacji z oboma robotami - w sumie 15 osi sterowanych. Szafa dolna jest w zasadzie tylko obudową dla serwowzmacniacza 6-osiowego i osobnego zasilacza (PSU).

Podobny efekt można osiągnąć stosując 2 całkowicie osobne kontrolery z opcją synchronizacji, ale po pierwsze wtedy należy zdublować trochę komponentów (np. karta ProfiNet) i opcji software'owych (każda płatna), a po drugie mając 2 roboty pracujące blisko w jednej celi, czasem łatwiej mieć nad nimi kontrolę po prostu że wspólnego teach-pendanta.

#robotyka #robotyprzemyslowe #wmoimsercutylkofanuc
bidzej - Tak wygląda szafa kontrolera przebudowana z dwóch pojedynczych na jedną podw...

źródło: comment_GFd0Yj6lSw8TEcdedcDnkWhzDAkKfWhG.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@rrobot: równie dobrze możesz wziąć do ręki nie tego pendanta i efekt będzie ten sam. W jednym przypadku musisz patrzeć na wybraną grupę ruchu na ekranie, a w drugim na naklejkę na obudowie teach-pendanta.

A jak się orientujesz, że coś jest nie tak, to w multi armie przelaczasz się jednym przyciskiem, a przy osobnych - lecisz z powrotem do kontrolerów...
  • Odpowiedz
@bidzej: nie jest to samo aktywujesz nie tego robota, jak jest pokazane czy sterujesz własnie tym co trzeba? Szczególnie w "sytuacjach" stresowych gdzie nie ma czasu na załączenie napędów i sprawdzenie "który" jedzie. Oznaczniki na TP i Robotach i nigdy się nie pomylisz, padnie mi jeden tp padają oba roboty. Ale jak Ci wygodnie
  • Odpowiedz
@rrobot: na ekranie jest wyświetlone, który robot będzie się ruszał - wystarczy oznaczyć roboty GP1 i GP2 i jest dokładnie to samo co w przypadku osobnych teach-pendantów.
Nie jest to rozwiązanie idealne, ma swoje wady, ale ma też zalety. Co klient chce, to klient dostaje ʕʔ
  • Odpowiedz