Wpis z mikrobloga

@duluke: Niby tak, ale niesmak jednak pozostaje. Tę kadrę stać było na o wiele więcej. Teraz trzeba zrobić zmianę pokoleniową. Liga Narodów jest ku temu znakomitą okazją, zwłaszcza, że gramy z drużynami z topu. Nie może być tak, że w dobrej drużynie narodowej grają ludzie, którzy siedzą na ławie (Krychowiak) lub w słabych klubach niższych lig (Grosicki). Już prędzej powinni grać czołowi piłkarze #ekstraklasa czy wyróżniający się piłkarze lig zagranicznych na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@plackojad Masz rację, porównuję tylko reprezentację prowadzoną przez Nawałkę do tej, którą mieliśmy "przyjemność" podziwiać za czasów Fornalika, Smudy i na Janasie kończąc. (Majewskiego pomiędzy nimi trudno jest ocenić)
  • Odpowiedz
@duluke: No tutaj masz rację, Nawałka jest pierwszym od dawna polskim trenerem, który cokolwiek sensownego z kadrą osiągnął.
@MartinoBlankuleto: Tak, rozegrał nawet ponad 40 meczów w reprezentacji. Może nie jest dobrym przykładem na zmianę pokoleniową (bo ma już ponad 30 lat), ale na pewno swą postawą w klubie zasłużył chociażby na wypróbowanie na zgrupowaniu. A już na pewno bardziej zasłużył na wyjazd na mundial niż Peszko czy Jędrzejczyk.
  • Odpowiedz
@duluke Że trafił na kadrę w momencie kiedy mamy pełno gwiazd? Rzeczywiście, Wyczyn. Taki polski Guardiola.


Najglupszy komentarz dotyczący piłki nożnej jaki ostatnio czytałem. Nie dość że upraszczasz pięcioletnią karierę Nawałki i sprowadasz ją do dobrej koniunktury (co jest prawdą ale tylko po części) to jeszcze porównujesz go do Guardioli który każda drużynę obraca w złoto. Przeciez jak Bayern zgarnął Ancelottiego to poziom spadł od razu. Barcelona również przestała tak dominować w
  • Odpowiedz
@duluke sorry nie wiem czemu dodało mi ciebie do odpowiedzi, kliknąłem znaczek cytatu więc byłem pewien że odpowiadam adresatowi. Chyba jakiś błąd się wkradł.
  • Odpowiedz
@josedra52 Skoro trafił na kadre pełna gwiazd, to dlaczego teraz nie wyszło?
Zdumiewają mnie te argumenty ludzi, którzy piłkę oglądają co 2 lata bo jakiś turniej.
Jak dobrze poszło na euro to dobrze trafił i piłkarze sami doszli do 1/8.
Ale jak nie poszło to wina nawałki xD
  • Odpowiedz
@Manymouse No nie wiem, może dlatego, że trio z Dortmundu na którym opierała się drużyna w 2016 to obecnie cienie samych siebie? Z resztą to samo tyczy się chociażby Krychowiaka czy Pazdana.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Klepajro grali dobrze zarówno w ofenzywie jak i defenzywie.

A tak serio, wyciągnął nas z totalnego dna, za jego kadencji wygraliśmy pierwszy raz w historii z Niemcami, zaczęliśmy grać naprawdę na światowym poziomie. Wiadomo, pewna koncepcja się już wyczerpała, dlatego to był najlepszy moment na jego odejście, ale nie możesz powiedzieć, że nie wprowadził do tej drużyny totalnie nic.
  • Odpowiedz