Wpis z mikrobloga

Pytanie będzie. Od jakiegoś czasu czaję się na LOS, śledzę od ponad miesiąca forum i wątek 15.1 oraz to jakie problemy mają użytkownicy. Przechodzę z najnowszego MIUI 9.5.11.0. Gdzieś zauważyłem, że jeśli instaluje się LOS po MIUI trzeba wgrać firmware(?). Jeśli tak to mógłby ktoś rozpisać po kolei co instalować? Bo według mnie kolejność wygląda tak
TWRP obsługujące treble już mam więc:
1. Backup z poziomu TWRP
2. wipe /Dalvik Cache, /System, /Data, /Cache
3. flash LOS, gapps i magiska
4. reboot
Jeśli więc potrzebna jest instalacja firmware to kiedy to się robi i czy też normalnie przez TWRP?

#redminote4 #lineageos #xiaomi #android
  • 7
  • 1
@GrubyRozowyKot wszystko planujesz dobrze! Backup przywraca Ci całość miui wiec jak Ci się nie spodoba to wrócisz do miui z apkami etc

Moj redmi 3s dostał drugie życie po przejściu na lineagos 14.1
@Tomek_Tcz: Rozumiem więc, że ci co mają problemy z zasięgiem, dzwonkami itp. po wgraniu LOSa robiloi to na starszą wersję MIUI dlatego muszą wgrać najnowszy firmware?
Instalujesz najnowsze aktualizacje przez OTA?

@JcL: Wszystkie moje poprzednie telefony posiadały CyanogenMod więc rozumiem co to jest custom ROM ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrubyRozowyKot: pewnie tak samo aktualizacją. ikona zasięgu jest bardziej czuła i szybciej wskazuję niż na Miui myślę, że stąd to twierdzenie gorszego zasięgu u mnie jest ok.

Tak robię Ota.
3. flash LOS, gapps i magiska


@GrubyRozowyKot: instalowałem Magiska po pierwszym uruchomieniu systemu dla pewności, że zadziała. Zdarzało się, że nie zawsze działał po zainstalowaniu go od razu po systemie.