Wpis z mikrobloga

@skajter: Bo ludzie są specjalistami od wszystkiego. Pól roku temu jak Mackiewicz zamarzł to mieliśmy w Polsce 38mln speców od himalaizmu. To samo widać tu na tagu. Wbija jakiś człowiek który o krypto coś mniej więcej usłyszał, ale nie przeszkadza mu to w pouczaniu innych, uważaniu że wie o tym wszystko i #!$%@? co mu się wydaje, biorąc to za pewniak.

Nie ogarniam takich ludzi. To tak jak ja bym wbił
@skajter: Ale ten filmik z linku który podesłałeś to jakaś masakra. Jakiś dzieciak wygaduje brednie o tym ACTA2 i wnioskuje nawet że YouTube przestanie przez to istnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Właśnie o to chodzi. Człowiek nie wie nic o temacie, nawet go dokładnie przed nagraniem nie sprawdzi, ale nie przeszkadza mu to w wymyślaniu jakichś teorii i jeszcze uważa że warto się nimi dzielić z innymi.
@cyberpunkbtc: Ty wiesz ile energi zyciowej trzeba zeby zrozumiec temat? Trzeba by odstawic burgery, izotoniki ... i UWAGA! Uzywac glowy, a wiesz jakie to trudne w dzisiejszych czasach?

Teraz tylko DEJ MIE MAM CHOROM WYSZYKIWARKE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cyberpunkbtc: Mając na myśli rozumienie serio myślę o rozumieniu technologii, kryptografii, programowania, ekonomii, fianansów. To duży zasób wiedzy, a nie intensywny 2 godzinny reserch ( ͡º ͜ʖ͡º)
@skajter: Co on tam bredzi. Prawo cytatu zostanie zabite i podaje przykład że nikt nie będzie mógł powiedzieć "zostaw lajka" bo ktoś wcześniej już coś takiego powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://youtu.be/cJemHlWsRY0?t=6m55s
No #!$%@?... Mózg #!$%@?, jak można takie głupoty wygadywać?
Idąc jego tokiem rozumowania dalej to nie będzie można w internecie nic pisać bo każdego słowa ktoś wcześniej już użył. Nie wiem ale się wypowiem. Nie
@cyberpunkbtc: moim zdaniem, jeżeli internet istnieje po coś to właśnie po to co pokazuje rysunek. Każde dotychczasowe użycie internetu to rozwinięcie czegoś istniejącego (np. email, video conf, www). BTC i kryptowaluty to nie rozwinięcie systemu płatności tylko usunięcie czegoś co istniało od setek lat i zastąpienie nowym systemem.
@gramson: Ale nie trzeba wiedzieć o tym wszystkiego. Właśnie dlatego zacząłem pisać takie BARDZO uproszczone i łatwe do zrozumienia tłumaczenia tego. Żeby zwykły człowiek poświęcając 10 minut na przeczytanie mógł zrozumieć jakiekolwiek podstawy. Wystarczy prostym językiem. Nie trzeba do tego stosów książek, podstawy wystarczą.
http://infocrypto.pl/wstep-do-btc1/
http://infocrypto.pl/wstep-do-btc2/
To tylko po to aby zrozumieli że BTC to nie po prostu alternatywny środek płatniczy niczym się nie różniący od innych. To wyjęcie systemu finansowego
moim zdaniem, jeżeli internet istnieje po coś to właśnie po to co pokazuje rysunek. Każde dotychczasowe użycie internetu to rozwinięcie czegoś istniejącego (np. email, video conf, www). BTC i kryptowaluty to nie rozwinięcie systemu płatności tylko usunięcie czegoś co istniało od setek lat i zastąpienie nowym systemem.


@e3b0c: Dokładnie. Tak jak internet wyjął ludzkość spod cenzury medialnej i dał im możliwość komunikacji, przekazywania sobie informacji, tak kolejnym krokiem jest wyjście ludzkości
@cyberpunkbtc: Ok zobaczmy jak to bedzie dzialac:
Kupuje karta kredytowa komputer ze sklepu internetowego. Czekam miesiac komp nie przychodzi, ide wiec do banku robie charge back mam kase z powrotem w ciagu tyg.

Natomiast

Kupuje bitcoinem komputer ze sklepu internetowego. Czekam miesiac komp nie przychodzi, #!$%@? moge zrobic nie mam btc o wartosci iles tam pieniedzy....
@kooliber: Robisz zakupy w sklepie internetowym. Nie płącisz kartą tylko robisz tradycyjny przelew elixir. Zakupy nie przychodzą. Nie możesz zrobić chargebacka. KONIEC! Tragedia! Oszukali cię i nic z tym nie możesz zrobić! Potwierdzenie przelewu nic nie znaczy i nie odzyskasz już swoich pieniędzy.

Chargeback to najidiotyczniejszy wynalazek. Bezpodstawnie można cofnąć transakcję, gdzie robi to pośrednik płatności nie mający jakichkolwiek kompetencji ani możliwości ocenić czy klient czy sklep ma rację i kto
@cyberpunkbtc:

Chargeback to najidiotyczniejszy wynalazek. Bezpodstawnie można cofnąć transakcję, gdzie robi to pośrednik płatności nie mający jakichkolwiek kompetencji ani możliwości ocenić czy klient czy sklep ma rację i kto kogo oszukuje. Żałosne. Masy nadużyć są z tego powodu. Ludzie w ten sposób wyłudzają pieniądze.


Jaki ty jestes prymitywny uwazalem Cie za ogarnietego goscia ale teraz widze ze masz max 18lat i nigdzie nie pracowales.

Chargeback uzywalem z 5 razy wiec mi
@cyberpunkbtc:

Dziwne że nikt nikomu nie chce sprzedać że BTC za płatności PAyPalem? Bo #!$%@? ludzie nagminnie lecieli w #!$%@? i cofali transakcję. PayPal nie sprawdza nic. Wystarczy kliknąć i posłusznie oddaje pieniądze, ot takj na słowo kupującego. To jest jakiś kompletny absurd a ty to nazywasz zaletą.


Co do tego to chyba Ci sufit na leb spadl. Jesli by tak bylo to czemu nie kupujesz hurtowo za pomoca paypala i
Cie za ogarnietego goscia ale teraz widze ze masz max 18lat i nigdzie nie pracowales.

@kooliber: Mam 34 lata, dwójkę dzieci i już w wieku 23 lat dawałem pracę 5 osobom.

Chargeback uzywalem z 5 razy wiec mi nie pisz ze jest to wyludzanie kasy.


To że ty nie używasz tego do wyłudzania kasy nie znaczy że inni ludzie tego nie używają w tym celu. Spróbuj kupić krypto za PayPalem. Jak