Wpis z mikrobloga

@straconeambicje zależy, ja ostatnio poszłam i zostałam zmieszana z błotem, bo "pacjent nie ma prawa przyjść i tak sobie powiedzieć jakie badania chce mieć zrobione" ( ͡º ͜ʖ͡º) lekarz stwierdził, że zleca takie badania tylko wtedy, kiedy sam coś podejrzewa i chce to potwierdzić. Tak więc zależy pewnie od lekarza.
Imo łatwiej iść i zapłacić za badanie niż iść ze skierowaniem, ja tak zrobiłam.
  • Odpowiedz
@straconeambicje: Możesz. Laby robią odpłatnie, ale i po skierowaniu.

@sugasuga: Mocz ogólny to chyba 6-8zł, więc jeśli lekarz na to żuli, to warto go zmienić. Oczywiście żaden nie lubi jak mu się cokolwiek "doradza". Szczególnie ci ze starszej daty. Z młodszymi idzie pogadać co zauważyłem. Inne szkolenie, mniej kija w dupie, są bardziej otwarci na sugestie.

A jak chcesz dostać skierowanie to mówisz w 99% o objawach. Boli
  • Odpowiedz
@sugasuga: przecież ma rację. polski pacjent i jego tendencje do profilaktycznej morfologii, badania moczu, kreatyniny, tsh t3t4 atpo i całej reszty innych dziwnych wymysłów.
  • Odpowiedz
@Strahl to nie mój problem, że lekarz jest starej daty i na każde wspomnienie o skierowaniu na badanie dostaje białej gorączki. Nie poprosiłam o skierowanie " z d--y", tylko uwzględniając konkretny powód. Nie chciałam całego pakietu badań, tylko badanie moczu, w którym zależało mi na wyznaczeniu jednego parametru. To jak się zachował lekarz tylko umocniło mnie w postanowieniu, że już nigdy nie pójdę po skierowanie na morfologię itd, tylko bez nerwów
  • Odpowiedz
@Strahl na własnym przykładzie niestety przekonałam się, że mają sens. A nie jestem w grupie podwyższonego ryzyka ;) dzięki, poczytam. Zawsze warto się czegoś dowiedzieć.
  • Odpowiedz
@sugasuga: no to co wykryli we krwi profilaktycznie i czemu teraz chcesz nadać mocz profilaktycznie. Do tego dochodzi że jak będzie coś pozytywnie to trzeba cewnikiem pobrać drugi raz u kobiet bo pozytywne wyniki u kobiet nie są miarodajne nie pobrane cewnikiem. A pchać sobie cewnik do cewki no są przyjemniejsze rzeczy.
  • Odpowiedz
@sugasuga: no racja mało mnie to interesuje co dorosła osoba lubi robić wolnym czasie czy przekuwać sobie p----i czy jednorazowy cewnik wkładać bo probówka jest zanieczyszczona i nie wiadomo czy jest pozytywny wynik czy fałszywy pozytywny.
Pewnie nic nie wyjdzie z tych profilaktycznych badań bo są w 0.001% niepotrzebne. Taka przypadłość Polaków zawsze znają się na wszystkim. Nawet nie wiedzialbym co mialbym badać. Zero objawow. Elektrolity? Nie czuję się zdezorientowany?
  • Odpowiedz