Wpis z mikrobloga

@ni-hu-ja: Pierwsza edycja Xiaomi Mi Notebook Air 13.3''

Wersja z i5-6200u, GeForce 940MX, 8GB ramu i 256 SSD. Dodatkowo dorzuciłem drugi dysk. Niestety nie da się dorzucić pamięci ram.

Te nowsze są nawet bardziej atrakcyjne i mają lepszą grafikę.
  • Odpowiedz
@Szala: to ja bym wolał bez dedyka z samą integrą. To gówno i tak jest za wolne na jakiekolwiek gry a bez tego MXa jeszcze dłużej by działał na baterii. Sens dedyka widzę tylko w stacji roboczej albo lapku do gier.
  • Odpowiedz
  • 0
@FLAC: dedykowaną kartę można wyłączyć i uruchamiać tylko do gier. Tak więc nie ma wpływu na działanie laptopa.

Co do karty to Diablo 3, Fallout NV działał więc grafika spełnia moje potrzeby.
  • Odpowiedz
@Szala: wiem o optimusie bo mam to samo w moim laptopie. Ale i tak fizycznie jej nie odłączysz, zawsze ułamek wata będzie pobierać choćby poprzez straty w elektronice która nie jest idealna.

Ja też myślałem o graniu na lapku ale stwierdziłem że to bezsensowne. Można popykać w pociągu przez godzinę czy pół, ale do niczego poważniejszego się laptop nie nadaje. Zwłaszcza taki ultra slim.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Boleslaw_Smiszny tak, wszystko śmiga. Polecam jednak Ubuntu 16.04 bo w 18.04 namieszali z działaniem Optimusa - problem tyczy się większości laptopów, nie tylko Xiaomi. Poza tym w sumie wszystko śmiga. Nawet bluetooth, kontrola podświetlania, podświetlania klawiatury, dźwięku itp itd
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Stawiam, że po zainstalowaniu będziesz miał plik /etc/defaults/tlp

Tam możesz wkleić moje ustawienia. Najlepiej je sobie przejrzyj czy Ci odpowiadają. Np na baterii obcinam taktowanie do 35%
  • Odpowiedz