Wpis z mikrobloga

1 lipca 2018, Bielsko-Biała - Były sobie kubły trzy, kubły trzy, kubły trzy…

Od pierwszego lipca br. kosztem mieszkańców wielu miast trzeba segregować śmieci na kilka różnych frakcji. Na śmietniku przybyło kubłów ustawionych bez ładu i składu. Na kubłach naklejki z opisami frakcji. Słoik zepsutych ogórków trzeba będzie rozdzielić, to tu, to tam… Po co w takim razie w Bielsku-Białej sortownia śmieci wybudowana za wiele milionów?

Będąc na wakacjach w Sianożętach, w ośrodku stały dwa kubły na śmieci. Nie było mowy o podziale na suche i mokre. Na kubłach była tylko nazwa firmy zajmującej się odbiorem śmieci. Jeździł samochód dostawczy i zbierał wszystko, jak leci. Z kubłów ośrodka, z kubłów przy promenadzie… A może to dlatego, że tam są inne śmieci, te „równiejsze”, turystyczne – choć z miejscowych produktów?

To może prościej iść do parku? Tam nie trzeba dzielić śmieci, bo kubeł jest jeden. Na suche, na mokre, na plastik, na szkło… i na papier z durnymi przepisami…

#bielskobiala #sianozety #smieci #przepisy #frakcje #ekologia
grishko - 1 lipca 2018, Bielsko-Biała - Były sobie kubły trzy, kubły trzy, kubły trzy...

źródło: comment_rM9O5UYtRZOzJGdNWmPPAVDIy7sXNCPc.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@matra: w jakiej części Bielska mieszkasz?
U mnie, osiedle , Wojska Polskiego woda jest bardzo spoko. Żadnego osadu w czajniku i smakuje normalnie jak woda.
Jeśli chodzi o segregację to kupiłem kubeł na 3 komory, ale mimo tego szkło leży obok i metal... Zapewne wiele osób przestanie segregować, co widać już po zawartości kubłów. Opłata za śmieci to będzie okolo 30zł za osobę przy braku segregacji. Oczywiście odpowiedzialność zbiorowa.
  • Odpowiedz
więc z racji tego, że Bielsko oferuje mi #!$%@?ą wodę i kupuję wodę tylko butelkowaną (wielkie dzięki, #!$%@?)


@matra: akurat Bielsko ma bardzo dobrą wodę z kranu. Aktualnie Aqua czerpie ją ze zbiornika w Wapienicy, więc jest to woda górska, bardzo czysta i wysoko zmineralizowana. Można narzekać na różne rzeczy w Bielsku, ale jeśli ktoś jeszcze narzeka na wodę, to ma chyba coś nie tak z rurami, albo głową.
  • Odpowiedz
@fstab: @Kaczorra: Beskidzie i Wyzwolenia. Na Beskidzkim niesmaczna, na Wyzwolenia obrzydliwa. Mam porównanie z Cieszynem, gdzie woda z kranu jest w 100% neutralna, bardzo smaczna.
Stanu rur nie znam, ale dziękuję za troskę - z moją głową wszystko ok - zapraszam na szklankę #!$%@? wody, bo bynajmniej nie jestem malkontentką na siłę.

Opłata za śmieci to będzie okolo 30zł za osobę przy braku segregacji.


@fstab: na
  • Odpowiedz
@AmokK: dokladnie tak samo mialem, gdy sie tu przeprowadzilem. a teraz cyk, bzdura jak wszedzie. tez ni emam zamiaru tak tych smieci dzielic, bo to jest niemozliwe w realizacji
  • Odpowiedz
  • 0
@matra dane klatki mają swoje śmietniki, podniosą opłatę dla całego bloku i tyle.
Już widziałem naklejki, że źle segregowane było.
  • Odpowiedz
Po co w takim razie w Bielsku-Białej sortownia śmieci wybudowana za wiele milionów?


@grishko: żeby nie utonąć w śmieciach. Ale na wykopie patriotyzm = machanie flagą.
Sortowanie śmieci, żeby kraj w nich nie utonął = lewactwo.
  • Odpowiedz