Wpis z mikrobloga

„Rzeczą głupią jest wierzyć, że #libertarianizm (bądź dowolna inna filozofia społeczna) jest w choć najmniejszym stopniu zdolny stworzyć niebo na ziemi, ale rzeczą kluczową jest zdać sobie sprawę, że etatyzm (we wszelkich swoich odmianach) jest doskonale zdolny stworzyć piekło na ziemi. Umiejętność rozpoznania wielkiego zła jest sama w sobie istotnym dobrem.”
J.B.W.

#4konserwy #neuropa
  • 41
@Kapitalis: Kapitalizm daje nam powtarzalne kryzysy, wzrost nierówności i bezrobocie co sam korwin uznał za naturalne w tym systemie.
Wasz system jest ułomny, a jego skrajną wersje można podziwiać w Somali.
@Cantrustme:

Jeżeli nikt im nie pomaga z własnej nieprzymuszonej woli to znaczy że n taką pomoc nie zasługują

Ty naprawdę to napisałeś xD

przede wszystkim wolnemu rynkowi

Tak. Na pewno wolny rynek za pomocą czarodziejskiej różdżki naprawi problemy które sam wywołał.
Niewidzialna ręka wolnego rynku wszystko załatwi za nas xD
To już nie wiem czy modlitwa im bardziej nie pomoże xD
prawa patentowego


@Nivele: Zatrudnisz gnata, prawa patentowe będą egzekwowane, no chyba ze ktoś zatrudnił lepszego. Nie zatrudnisz nie będą egzekwowane.

wymogu wieloletniego i


@Nivele: Żaden lewak nie będzie kapitalistom dyktować jak mają zarabiać. Klient będzie miał wybór czy korzystać z leku który był testowany na przykład na ludziach zwierzętach czy dzieciach za garść cukierków lub nie był testowany. A jak ktoś zdechnie a umowa tego nie przewidziała to chcącemu nie
@Al-3_x: Jeżeli chcesz odbierać ludziom ich własność, na którą zapracowali (co daje im wyłączne prawo do dysponowania) tylko dlatego że arbitralnie stwierdziłeś, że lepiej będzie to oddać komuś innemu to jesteś nikim innym tylko bandytą i takich ludzi trzeba wykluczać.

Natomiast jeżeli Ty uznałeś, że ktoś zasługuje na pomoc to pomóż mu sam, ale #!$%@? się od własności innych.

I tak - jeżeli im nie pomożesz sam, to znaczy że na
@Cantrustme:

Jeżeli chcesz odbierać ludziom ich własność

Podatki to opłata za możliwość korzystania z dróg, chodników, szkół, szpitali i szeroko pojętej własności publicznej.
Pieniądze z nich idą na dobro wspólne.

ale #!$%@? się od własności innych.

Znieczulica społeczna level hard
Ciekawe czy będziesz taki mądry kucu jak ciebie samego spotka nieszczęście xD

jeżeli im nie pomożesz sam

Sugerujesz, że dysponuje środkami dzięki którymi będę mógł pomóc milionom potrzebujących xD

Nie chcesz
Podatki to opłata za możliwość korzystania z dróg, chodników, szkół, szpitali i szeroko pojętej własności publicznej.


@Al-3_x: nie chcę korzystać z dróg, chodników, szkół ani szpitali. całe dnie siedzę w domu stojącym na mojej ziemi. pracuję zdalnie. zakupy dostarcza mi dron z amazona. mam prywatne ubezpieczenie i prywatną ochronę.
czy mam według ciebie płacić podatki?
@prewenaza: Owszem. Obszar twojego domu znajduje się na terenie państwa. To trochę jak opłata za wynajem. A po za tym takie jest prawo. Dobro ogółu jest ważniejsze niż twoje. Jak ci nie pasuje to zawsze możesz żyć na jakimś odludziu xD No i wyjdź z domu przegrywie xD