Wpis z mikrobloga

  • 1
@pawelcwik wydaje mi się że ktoś kto nie poradzi sobie z instalacją ide, nie powinien być programista. Jak chcesz już od zera robić to zacznij np jedna lekcja zmienne pętle warunki itp wszystkie podstawy bo jak ktoś jest kumaty to więcej mu nie potrzeba, druga lekcja już coś trudniejszego, jakbyś dobrze lambdy wytłumaczył to kozak
  • Odpowiedz
  • 0
@pawelcwik instalacja 3 programów podzielona na 3 lekcje? Ja rozumiem że od zera ale nie przesadzajmy, ja bym się starał streścić jak najbardziej wszystko, np dajesz linka do jdk, piszesz ze można sprawdzić wersję w cmd Java -v i cyk lecimy dalej cmder link sam i od razu ide, jak ktoś lubi się tym bawić to sobie sam wszystko pokonfiguruje, możesz dać tylko jakieś protipy

Jak się uczyłem to nie chciało mi
  • Odpowiedz
  • 0
@pawelcwik chociaż lekcja o IDE zasługuje na większą objętość strony, jak ktoś pierwszy raz sądzie do takiego kombajna to nie wie co zrobić ze sobą. Dzisiejsza lekcja OK chociaż imo wszystkie dotychczasowe powinny być w jednej lekcji
  • Odpowiedz
@Bruno_: dokładnie tak jest, więc dzięki, że poświęciłeś czas :)

Natomiast wychodzi na to, że mój sposób nauczania, będzie zupełnie inny niż Twój uczenia i tak to już bywa. Osobiście uważam, że przekazanie takich suchych faktów jest bezcelowe, osoba musi poznać kontekst,dotrzeć do przykładu gdzie int x = 2; i wtedy można wprowazić shorta ("hej, a jeśli kiedyś pracowałabyś/pracowałbyś dla sektora finansowego, w dziale komputerowego stock tradingu to może Ci się
  • Odpowiedz