Wpis z mikrobloga

Jak w praktyce działa #rodo, na przykładzie:
W związku z spamem jaki dostałem, wysłałem zapytanie skąd mają moje dane i kiedy wyraziłem zgodę na ich przetwarzane.
Oto co otrzymałem w odpowiedzi:

Szanowny Panie,

W nawiązaniu do poniższej korespondencji w imieniu firmy Eniro Polska Sp. z o.o. w załączeniu przesyłamy kopię pozyskanych danych Pana firmy.

Przetwarzanie danych odbywa się nie na podstawie zgody na przetwarzanie danych, a na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli na podstawie tzw. uzasadnionego interesu administratora danych.

Celem przetwarzania danych przez Eniro Polska Sp. z o.o. jest:

- prowadzenie bazy Panorama Firm – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO

- własny marketing bezpośredni – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO

- udostępnianie danych innym podmiotom – partnerom biznesowym Eniro – na zasadzie licencji - na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO

Dane z 1 pliku zostały pozyskane z rejestru jawnego REGON - dane te zostały zakupione przez Eniro Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 14A, z Głównego Urzędu Statystycznego. Tego typu czynność jest dopuszczalna przez obowiązujące przepisy prawa, w tym w szczególności ustawę z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (art. 45 ww. ustawy).

Adres e-mail ************** (2 plik) z firmy Polish Yellow Pages.

Natomiast adres ************* został wprowadzony przez pracownika Dział Bazy Danych.

Każda osoba, której dane przetwarzamy, ma prawo dostępu do treści swoich danych i możliwość ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania ze względu na szczególną sytuację oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych oraz wobec przekazywania danych innym podmiotom.


Yyyyyyyyyy, Czy oni właśnie mi napisali, "przetwarzamy twoje dane, nie mamy na to twojej zgody ale co nam zrobisz" ????

#ochronadanychosobowych #prawo #prywatnosc
  • 2
@jarek04: napisali ci dokładnie skąd mają twoje dane i tam trzeba szukać że wyraziłeś zgodę na przetwarzanie, przed rodo każdy wyrażał zgodę w jakiś gówno firmach a teraz wielkie oburzenie że jego dane były przetwarzane XD - ponad to napisali ci że możesz zażądać usunięcia danych z ich bazy...