Wpis z mikrobloga

Chip.de świętuje swoje 40. urodziny, z tej okazji udostępnia wszystkim swoim czytelnikom 40 pełnych, darmowych gier i aplikacji!

Na liście między innymi:
-Photoshop CS2
-Illustrator CS2
-InDesign CS2

Wow, programy może nie najnowsze, ale wciąż super, prawda?!

Tymczasem po kliknięciu w którykolwiek program Adobe wita nas komunikat, że owszem, program jest darmowy, ale tylko dla osób, które w przeszłości go zakupiły, inaczej użytkowanie jest niezgodne z licencją Adobe xD

Zaraz niżej linkują do zarchiwizowanej oficjalnej, starej, od dawna nieaktywnej strony Adobe z kluczami do programów.

To dopiero trzeba mieć tupet, by podawać na swojej stronie nielegalny de facto sposób pozyskania programów i jeszcze reklamować się "dajemy za darmo pełną wersję!"

Równie darmowe i "legalne" byłoby pobranie z torrentów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gorzkiezale #cebula #photoshop #januszebiznesu #komputery
wielooczek - Chip.de świętuje swoje 40. urodziny, z tej okazji udostępnia wszystkim s...

źródło: comment_Np7UZ138elq5CBv2itQ1x28H7rPLjggq.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@farmaceut: Mea culpa, sam niemiło się zawiodłem, stąd ten wpis, aby pokazać, że również za zachodnią granicą znaleźć można Januszy biznesu, którzy organizują tego typu akcje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wielooczek: Porażka... W ogóle ten system opłat za produkty Adobe to porażka. Bylbym w stanie wydac jednorazowo za Photoshop/Illustrator/InDesign, bo korzystam raz na ruski rok, kiedy najdzie mnie ochota. Bawienie sie w chmurę wcale mi się nie podoba :/
  • Odpowiedz
@wielooczek:

Wie Adobe auf seiner Website mitteilt, dürfen die im Rahmen des Downloads erhaltenen Seriennummern ausschließlich von Kunden verwendet werden, die die Software rechtmäßig erworben haben und weiterhin nutzen möchten. Ein Download der Software sowie die Nutzung der Seriennummern durch Personen, die CS2 oder Acrobat 7 in der Vergangenheit weder von Adobe direkt noch einem autorisierten Händler erworben haben, ist nicht gestattet und stellt eine Verletzung von Adobe’s Urheberrechten dar.

Sie
  • Odpowiedz
@wielooczek: Ale swego czasu i u nas to była głośna sprawa z tymi "darmowymi" produktami Adobe. Poszła informacja że Adobe udostępniło za darmo swoje starsze programy (Audition, PS, Illustrator, Indesign, Flasze i inne duperele) no i wszyscy się rzucili do pobierania (mam gdzieś jeszcze instalki ;)). Niestety nikt nie doczytał, że akcja dotyczyła użytkowników posiadających wersje pudełkowe tych programów a klucze zostały udostępnione, bo Adobe wyłączyło narzędzie do autoryzacji starszych programów
  • Odpowiedz
@wielooczek: o ile tego photoshopa jeszcze bym zrozumiał to illustrator i indesign to porażka, sam mam licencje na wersje CS6 i już prawie zawsze mam problem jak mi ktoś coś prześle, bo mam za stary soft. Indesign to taki #!$%@?, że nawet pomiędzy różnymi wersjami CC nieraz brakuje kompatybilności wstecznej, a CS2 to chyba nawet IDML by nie otworzył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz