Wpis z mikrobloga

Gram dopiero kilka miesięcy (trzy) w tą grę i dostałem na start Silver II, więc uprzedzając: tak, jestem noobem.
Natomiast totalnie nie rozumiem jak trzeba grać przeciwko assasinom typu Zed, Talon, czy Kata, a nawet Fizz. Praktycznie cała moja rozgrywka w early game (mainuje magów typu Vel'Koz czy Xerath) ogranicza się do stania pod wieżami i farmienia. Proby roamowania są groźne, bo nie mam praktycznie niczego z cc do obrony (Vel'Koz ma np. krótki podrzut), gdy mnie dorwią gdzieś na rzece.



#leagueoflegends
  • 6
@Finleyek: nie dać się wysnowballować na linii, a w teamfighcie szybki focus i hard cc na ryj. Na SoloQ do challengera to jest niewykonalne, wiec trzeba banować te syfy albo samemu nimi grać :V
@Finleyek:
Pushjesz go bo masz ten push duzo szybszy
do tego oplaca sie zrobic jakies tabi/merce zeby cie nie bil po buzi bo taki zed talon czy kata maja duzo wiekszy burst niz ty i jak przezyjesz ich combo to latwiej ci bedzie na to odpowiedziec
@Finleyek: Sprobuj sie cofnac przed 6 levelem i kupic hp albo cos defensywnego (budowanie tanky statsow jest skuteczniejsze niz kupowanie ad albo ap), musisz utrzymywac duzy dystans miedzy tymi napastnikami i brac pod uwage, ze moga na Ciebie zawsze sflashowac.
Musisz utrzymywac push na linii (ale nie pchac sie na zlamanie karku do przodu). Utrzymuj defensywne wardy, zeby wykryc ewentualne roamy i obronic swojego junglera. Wykorzystaj przewage autoattackow na 1 levelu
@Finleyek odpowiedź jest 1
Kayle
A tak serio nie dajesz się snowballować i nie możesz się #!$%@?ć, kata czy taki fizz mają gigantyczny snowball i 1 kill dla takiego może ci linie przewalić... I gdy próbują farmić walisz spelki typu w vel koza czy q xeratha