Wpis z mikrobloga

Chodzę sobie po podwórku z chrześnicą na rękach (~3 lata), no i opowiadam jej różne rzeczy o tym, co widzimy.
- Zobacz, a tam daleko słoneczko się chowa za horyzont.

I słyszę komentarz starej ciotki: "No i po co ty jej takie trudne słowa mówisz jak ona i tak nie rozumie".

No nie, no po prostu kurła no nie xD
#dzieci #logikastarychgrazyn
  • 131
  • Odpowiedz
@LaFlare: @emilkos8: moja córka 3 latka składa zdania i sama zadaje pytania typu" tato co to bylo?" tata chodz pomóż Mi i najlepsze co ostatnio powiedziała to "Dziewczynki lubią jeść parówki a chłopaki kiełbasy " () no ale sa oczywiscie Grażyny ktore zaniżaja poziom swoich dzieci glupim nazewnictwem np. Zaniast kot to pierdzieli bajanku to jest kotecek a to klówka a to kurka jakby kura prostrze
  • Odpowiedz
@emilkos8: Bardzo dobrze robisz. Mój syn (lvl 2 i 9m) jak się pytał dlaczego robi się noc to mu wytłumaczyłem, że Ziemia się kręci w okół własnej osi i jak u nas jest dzień to po drugiej stronie ziemi jest noc. Puściłem mu tez na Youtube filmiki z Ziemią widzianą z kosmosu i lampką oświetlającą piłkę ;)
Może zrozumiał z tego "jest noc, bo Ziemia się kręci", ale przynajmniej nie tłumaczę
  • Odpowiedz
@resuf: Pięknie :)
Właśnie te momenty kiedy dziecko jest naturalnie ciekawskie trzeba jak najlepiej wykorzystywać i jak najlepiej tłumaczyć, żeby wiedziało, że zawsze uzyska ciekawą odpowiedź. I tak własnie się rozbudza w dziecku ciekawość świata :)
  • Odpowiedz
@emilkos8: Mocno walczyłem z gęganiem do mojego dziecka czego efektem było jak miała 2,5 lvl i schodziła po schodach i powiedziała do dziadka że nie poda mu ręki chce schodzić sama tylko dziadek ma ją asekurować. Dziadek po usłyszeniu i prawidłowym zastosowaniu asekurować prawie sam się #!$%@?ł ze schodów
  • Odpowiedz
@remek4x4 zwrócił uwage że klaster HA redhata źle chodzi skoro fencing restartuje na zmianę bazy danych i polecił ustawić manualnie bazę aktywną i pasywną. Miał rację skubaniec
  • Odpowiedz