Wpis z mikrobloga

Witam,
czy ktoś może kupował nasiona kwiatów, drzewek, roślin z Aliexpress? Czy udało się zasadzić, a następnie czy roślina urosła? Kiedyś kupiłem nasiona kolorowego drzewka Bonsai, lecz nie udało mi się tego "uhodować" :)
Mam zamiar kupić kolejne rośliny, tym razem więcej i inne (także kwiaty), lecz czy te nasiona to nie fake? Czy one naprawdę mogę urosnąć? Ceny kwiatów są dość śmieszne od 0.15$ do 1,5$ (maksimum).
Jeżeli ktoś ma z tym styczność, zapraszam do podzielenia się spostrzeżeniami :)
Tutaj kilka przykładowych zamieszczę:
Kwiat 1
Drzewko Bonsai
Kwiat 2
#aliexpress #ogrodnictwo #rosliny
  • 23
@MisiekD dokładnie tak jak pisze @morchol. Musisz poczytać też kiedy takie nasiona powinno się zasiewać, czym podlewać jak dbać itd :) nie wyrosło Ci dlatego że zapewnie nie masz o tym żadnego pojęcia
@Kor-ski: Ja może i nie mam dużej wiedzy, ale mam w rodzinie ogrodników i oni się jak najbardziej znają ;)
I nie sprecyzowałem dokładnie, ale te nasionka wyrosły, tylko, że były to zwykłe roślinki jakie możemy spotkać w zwykłych ogródkach - stąd właśnie pytam czy to nie fake :)
@MisiekD bo to ogólnie tak rośnie, od Twojej pielęgnacji zależy jak dane drzewko będzie wyglądało. A hodowla drzewek bonsai nie należy do najłatwiejszych
@Kor-ski: Ok, to zamówię i będziemy próbować! ;)
Ale tak czy siak - pytam głównie z powodu, że nie ma tam w komentarzach, żadnego potwierdzenia, że te drzewka rosną. Nie ma tam tez żadnego obrazka. Jedynie na stronie sprzedawcy, a jak dobrze wiadomo - Aliexpress słynie z różnego rodzaju oszustw ;)
@MisiekD takie nasionka są do kupienia i na allegro, ale to są zwykle nasiona drzew, poprzez odpowiednią pielęgnację otrzymuje się drzewko bonsai. Polecam przed zakupem poczytać sobie o hodowaniu tego typu drzewka, masz czas bo zazwyczaj sieje się jesienią ;)
@Kor-ski: No dobra, będziemy próbować. Jak coś się uda to może i nawet wrzucę się podzielić efektami. Kwiatki naprawdę spoko.
PS. A co powiesz o "magicznych" drzewkach z niebieskimi marchewkami, truskawkami czy nawet i jajami (tak, takie również można tam kupić)? ;) Myślisz, że to nie fake? Ja w te rosnące jaja to tak serio jakoś nie dowierzam xD